08 ŞUBAT HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...

Güncelleme tarihi: Şub 8
Sevgili Arkadaşlarım,

Hafta genelinde gündem başlıkları şöyle; ekonomi, para, şirketler, yönetmelik ve prosedürler, ürün geliştirme, bilim, icatlar, otorite figürleri, patronlar, güvenlik sistemleri, toplum önü statü, kariyer, kariyer planlaması, sorumluluk almak, görev tanımları, saygılı olmak, eşitlik, takım çalışmaları, arkadaşlık ve demokratik olmak ön plana çıkabilir.


Sağlık açısından; yoğun iş temposu, beslenme, öğün atlama, uykusuzluk ve uyku düzeninin bozulması dikkat etmeniz gereken konular olacak. Beslenmede, aşırı baharatlı yiyecekler tüketmek ciltte alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir. Ayrıca dolaşım yetersizliklerine, kalp ritim bozukluklarına ve şişkinliklere-ödeme neden olabilir. Bağışıklığınızın düşmesini tetikleyebilir. Hafta sonuna doğru baş ağrıları yoğunlaşırken, sosyal mesafeyi korumak da ekstra önem kazanıyor olacak.


8 Şubat Pazartesi gününü verimsiz bir gün olarak nitelendirebilirsiniz. Dahil olduğunuz her konu ve her ortam için olumsuz düşüncelere kapılabilirsiniz. Her an her dakika fikir değiştirebilirsiniz. İletişim, iş, çalışma ortamı, bankacılık işlemleri, para, kıymetli eşyalarınız, yemek-içme gibi konularda beklenmedik kararlar alabilirsiniz. Ev hanımları, uzun zamandır ele almadığınız evinizin ihtiyaçlarını tespit ederek, haftaya başlangıç yapabilirsiniz. Tavan arası ve depo gibi alanların temizliğini yapmak size iyi gelebilir. Ayrıca ötelediğiniz tadilat tamirat gibi işlerinizi de öncelikleriniz arasına katabilirsiniz. Özellikle çatı problemleri ile ilgilenmek gerekebilir.


9 Şubat Salı günü yatırımlarınızı gözden geçirmek gerekebilir. Özellikle takibinizde olan arsa alım-satım işlemlerinizle ilgilenebilirsiniz. Geçmişte sunulan tekliflerin revizelerini yapabilir, yeni teklifinizi daha da güçlü hale getirebilir ve sunuma hazır hale getirmek isteyebilirsiniz.10 Şubat Çarşamba günü, maddi anlamda kazanma ve daha fazlasını elde etmekle ilgili sınavlara tabi tutulabilirsiniz. Para kazanmak ve yatırım yapmakla ilgili tez canlı davranabilirsiniz. Merkür’ün Kova Burcu’ndaki geri hareketi, ticaretteki tecrübenizi ve kabiliyetinizi doğru şekilde kullanmanız gerektiğine dair uyarılarda bulunabilir. Harcama isteğinizi kontrol altına almanız gereken bir gün deneyimleyebilirsiniz. Gününüzü yeni kazanç kaynakları araştırarak geçirebilir ya da işin uzmanından destek alarak değerlendirebilirsiniz.


11 Şubat Perşembe günü, niyetlerinizi listelemeyi unutmayın. Çünkü her yazımda ve videomda bahsettiğim gibi Yeni Ay, yeni başlangıçlar yapmak değildir. Yeni Ay’ı takip eden 3 gün içinde sadece niyetlenmek, planlar yapmak astrolojiyi doğru bir şekilde kullanmaktır. Eyleme geçmek için 3 gün sonrasını beklemek gerekir. (11 Şubat’tan- 13 Şubat'a kadar bekleyin.) Ayrıca ikili ilişkilerinizde özgürlüğünüzü kısıtlayan enerjilerden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Aşırı sahiplenici bir tavır ya da kıskançlıklar bugüne sığdırabileceğiniz olumsuz davranışlarınızdan öteye geçemeyecektir, dikkat! Daha neşeli olmak, zekice davranmak cezbedici olabilir. İlişkilerdeki bir diğer yaklaşım ise seçici olmaktan geçebilir. Aşırı sosyallik ve flörtçü bir tavır itici gelebilir. Güç savaşlarına girmek avantaj sağlamayabilir, aksine yaşanan ilişkinin sonlanmasına neden olabilir.
12 Şubat Cuma günü yaratıcı aktiviteler içerisinde yer almak isteyebilirsiniz. Meditasyon, yoga gibi konular ilginizi çekebilir. Akşam saatlerinde bilimkurgu ağırlıklı filimler izlemek iyi gelebilir. Bağımlılık geliştirecek konulardan uzaklaşmak, sağlığınızı koruma altına almanıza vesile olacaktır.


13 Şubat Cumartesi günü ticarette ve ikili ilişkilerde ego konusu vurgulanabilir, gündeminiz haline gelebilir. Geçmiş dönem pürüzlerin üzerinden geçmek, gözlem yapmak avantaj sağlayabilir. Stratejik yaklaşımların yerini açık sözlü olmak alırsa, her iki taraf için ilişkide değişim ve ilerleme sağlanabilir.


14 Şubat Pazar günü "sevgililer gününüz kutlu olsun". Yeme-içme alışkanlıklarına dikkat! Baharatlı yiyeceklerden uzak durmanız gereken bir gün. Ayrıca hızlı tüketim sindirim sisteminizle ilgili problemlere neden olabilir dikkat!Haftanın genelinin önemli gezegen hareketleri;


· 8 Şubat 2021 saat 08.52’de başlayan Merkür Cazimi (Kova Burcu Rx), ertesi gün saat 00.39'a kadar sürecek.· 11 Şubat 2021 saat 22.05’de Kova Burcu’nun 23 derecesinde bir Yeni Ayyaşayacağız.


Her iki gezegen transitleri ve etkileşimleri ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi farklı bir yazımda aktaracağım. Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.