10 TEMMUZ YENGEÇ BURCU'NDA YENİAY
Sevgili Arkadaşlarım,


Yengeç Burcu'nda bir yeniay yaşayacağız.


En çok Yengeçler, Oğlaklar, Koç ve Terazi burçları bu yeniaydan etki alacaklar.


Yeniayların etkileri ta ki dolunaya kadar yaklaşık 14 gün boyunca sürer. Yani 24 Haziran’daki Kova Dolunayına kadar bu yeniayın etkilerini hissedeceğiz.


Yengeç: Aile, bakım, maneviyat, geçmiş, ilişki bağları, sonlar, önem verdiklerimiz gibi konuları nitelendirir. Bu yeniayda aile bağları, aile ilişikleri, kendi mahrem alanlarımızı yenilemek, tazelemek için olumlu olacak.


Tatiller, su ile ilgili sektörler ve ev taşınmaları gibi konular da gündeme gelebilir. Bu yeniay yeni kararlar almaya niyet ettirecek bizleri.


  • Sevdiklerimizin desteğini beklemekten yorulduğumuz kararları artık kendi başımıza almaya niyetlenebiliriz.

Örneğin diyet yapmak, spora başlamak istiyoruzdur fakat bir türlü yakınlarımızı ikna edemiyoruzdur.


  • Bu yeniay artık yakınlarımızın beklentisi içerisinde olmadan, kendi başımıza isteklerimizi yapmak için bizi güdüleyecek.

Yeniay haritasında Venüs Dubhe yıldızı ile kavuşuyor. Bu durum ikili ilişkilerde daha dik başlı ve aldığımız kararları tek başımıza yapmaya istekli hale getirecek bizleri.

Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Niyetlerimizde daha çok aile, yuva, mahremiyetimiz ve içte yaşadıklarımız alanında olacak. Geçmişten getirdiğimiz zihnimizi ve ruhumuzu etkileyen konular üzerine odaklanacağız. Bilinçaltı konularımıza odaklanacak empati ile güçleneceğiz. Daha sistematik ve geleneksel olarak ilerleyeceğiz. Çocuğu olan aileler pandemi sınırlar sürecinin ardından, aktivite seçimlerinde risk almak istemeyebilir ve iletişimsel sıkıntılar yaşanabilir. Aşk ve ilişkiler konusunda da çatışmalar söz konusu olabilir. Çatışmalar ayağını yorganına göre uzatamamakla ilgili olabilir. Dengede kalmalı ve harcamalar konusunda aşırıya kaçılmamalıdır diyebiliriz. Seyahat ederken kararsız kalabiliriz. Her an her yerde olma istekliliğimiz baskın gelebilir.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

İletişim alanından etkiler alacağız. Komşuluk ilişkilerimiz sıkılaşabilir. Hazır sınırlar da kalkmışken beş çaylarımız yoğunlaşabilir. Kardeşler, kuzenler ve akrabalık ilişkilerimizde iletişim trafiğimiz artabilir. Geçmişe odaklanabilir ve geçmiş sorunlarımızı gündemimize taşıyabiliriz. Gündeme gelen konularda çözüm odaklı olmak yüksek faydamıza olacaktır. Eğitimimizle ilgili geçmişten getirdiğimiz şurasını da anlayamamıştım dediğimiz konuları gündeme getirebilir ve üzerine eğilerek hafızamızı tazeleyebiliriz. Ticari konular gündeme gelirken yine bu konularda da maliyet hesaplarımızın peşine düşebiliriz. Aşk ilişkilerimizde şüphe duyduğumuz konuların ispatine gitmek güdüsüne girebiliriz. Ev ve kariyer alanlarımızda kişisel değerlerimizin vicdani muhakemesine düşebilir ve sınırlarımızı belirlemek, kendimizi daha net ifade etmek isteyebiliriz.