12 NİSAN KOÇ BURCU'NDA YENİ AYSevgili Arkadaşlarım,

12 Nisan 2021 Pazartesi saat 05.30’da Koç Burcu’nun 22 derecesinde önemli hızlı, dönüştürücü ve yeni başlangıçların gündeme gelebileceği önemli bir Yeni Ay gerçekleşiyor.


Haftanın enerjisi sezgilerin ön planda olacağını vurguluyor. İç sesimize güvenerek, bilinçaltımızdaki korkularla yüzleşerek, kendimizi güçlendirebileceğimiz enerjiler taşıyor olacak bizlere. Zaman zaman ilerlediğimiz yolun bizi nereye götüreceğini tam olarak kestiremeyebiliriz, yine de dürtüsel olarak yeniliklere açık olabiliriz.


Venüs’ün, Plüton ile kurduğu gergin etkileşim;

  • Hayatımıza girecek yeni başlangıçlar, eski şartları artık ardımızda bırakma gereksinimini var edebilir.

  • Bizleri dönüşüme, değişime itecek şartlar altında olabileceğimiz gibi

  • Maddi konularda “risk teşkil eden” adımlar atmak için uygun bir zaman olmadığını söyleyebiliriz.

  • Özel hayatımız, sosyal çevremiz veya ortaklıklarımız ile ilgili hızlı başlangıçlar olabileceği kadar hızlı kopuşlar da söz konusu olabilir.

  • Anlık duygu yükselişlerimiz ile ilişkilerde sonunu düşünmeden harekete geçmek; sonradan pişman olmamıza neden olabilir.

  • Abartılı duygular, güç savaşı ve hırslarla yanlış adımlar atmak olumsuzluklar yaratabilir.

  • Duygu kontrolünü sağlamak önemli olacak…


“Benim isteklerim!”

“Benim amaçlarım!”

“Benim hayatım!”


Dediğimiz ve kendimiz için yola çıkabileceğimiz, yenileneceğimiz bir süreç geçirebiliriz.

Yüksek bir özgüven ile her türlü girişimi yapabilme dürtüsüne sahip olabiliriz. Motivasyonumuz, kendimize olan güvenimiz son derece yükselebilir. Bu süreçte başlattığımız konularda başarı elde etmemiz için destekleyici etkiler altında olabiliriz.


  • Yakın çevremizden destek görebiliriz.

  • Kalıcı ve uzun vadeli başlangıçlar yapabiliriz.

  • Önemli şans ve fırsatlarla karşılaşabiliriz.

Bir süredir beklediğimiz, beklettiğimiz ve bir türlü cesaret gösteremediğimiz konular için bir türlü artık kendimizi ortaya koyma ve ilerleme zamanı!


Zorlanabileceğimiz şartlar için yeni başlangıçlar yapmak ve yenilenmek adına dürtüsel bir ihtiyaç hissedebiliriz. Bu girişimlerimizde de destekleneceğimiz bir süreç olabilir.


Kendimizi son derece keyifli hissedeceğimiz, fırsatlarla çevrili bir Yeni Ay geçirmemiz dileğiyle…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Hayatımızla ilgili önemli kararlar alabileceğimiz, değişimlerden geçeceğimiz, bunlar için gerekli motivasyonu ve cesareti içimizde hissedebileceğimiz bir Yeni Ay! Enerjimiz yükselirken, kendimizi daha alımlı, çekici ve bir o kadar keyifli hissedebiliriz. Özgürleşmek istediğimiz, içten içe isteyip gerçekleştiremediğimiz temalar için artık adım atabiliriz. Yeni bir ilişki hayatımıza girebilir, var olan ilişkilerde önemli kararlar alınabilir. Sorunlu bir birlikteliğimiz var ise de kopuşlar söz konusu olabilir.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

İç dünyamıza yoğun bir şekilde odaklanabilir önemli farkındalıklar geliştirebiliriz. Hayata bakış açımızı, gerçekleştirmek istediklerimizi biraz sorgulayabilir, yeni yollar belirleyebiliriz. Kabuğumuzu kırmak istediğimiz konular için harekete geçme cesaretini içimizde hissedebiliriz. Ruhen yenileneceğimiz bu süreçte, çevremizden gizlediğimiz veya bizden gizlenen konular da ortaya dökülebilir. Maddi konularda atacağımız adımlarda yaşça büyük, otorite figürlerden destekler görebiliriz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Sosyal alanımızda hareketleneceğimiz bir Yeni Ay! Yeni insanlarla tanışmak, yeni ortamlar yaratmak bize keyif verebilir. Yeni hedefler, yeni hayaller peşine düşebilir bu konularda arkadaşlarımızdan destekler görebiliriz. Gerçekleştirmek istediğimiz projelerle ilgili atılıma geçerken, finansal olarak bir dönüşüm yaşayabiliriz. Bu noktada riskli adımlardan kaçınmak, gelir gider dengesini doğru kurmak bu dönüşümün olumlu ilerlemesine etki edecektir. Geleceğe dair yön belirlerken hala bazı kafa karışıklıklarımız var olsa da emeklerimizin karşılığını alacağımız bir dönem olabilir.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Geleceğimiz ile alakalı net ve hızlı kararlar alabiliriz. Bu noktada kendimizi oldukça cesur, kararlı ve motivasyonu yüksek hissedebiliriz. Maddi, manevi destekleneceğimiz güzel bir süreç olabilir. Kariyer hayatımızla ilgili hedeflerimize ilerlerken kendimizi daha net ortaya koyabileceğimiz, parlayacağımız bir Yeni Ay geçirebiliriz. İlişkiler veya ortaklıklarla ilgili üzerimizde baskı yaratan bazı durumlar olabilir. Partnerin baskın, manipülatif tutumu bazı gerilimler oluşturabileceği gibi diğer taraftan, yaşadığımız ilişki daha derin, tutkulu bir hale gelebilir. Toplum önünde duruşumuzu değiştirecek yeni başlangıçlar yapabiliriz.Aslan Burcu ve Yükselen Aslanlar

Hayatımızla ilgili netleşmek istediğimiz konuları destekleyen ve hayata dair bakış açımızda yenilenmeler yaşayabileceğimiz bir Yeni Ay! Yeni bir eğitime başlayabiliriz, seyahat planları yapabiliriz, yeni insanları hayatımıza dahil edebiliriz. Hedeflerimiz, ideallerimiz doğrultusunda yeni kararlar alabiliriz. Hukuksal bir konuda yeni bir süreç başlayabilir. İlişkiler açısından şanslı bir dönem olabileceği gibi, bir ilişkinin daha anlamlı bir hale dönüşmesi söz konusu olabilir. Birlikte çalıştığımız kişilerle aramızda gergin bir enerji olabilir. Güç savaşı içine girmemekte fayda var.başak burcu

Başak Burcu ve Yükselen Başaklar

Finansal konularda güzel gelişmelerle karşılaşabileceğimiz bir Yeni Ay! Kredi çekmek, alım atım yapmak veya bir süredir beklenen bir paranın elimize geçmesi gibi konular gündemimize gelebilir. Yatırımlarla ilgili fırsatlarla karşılaşabiliriz. İşle ilgili yeni anlaşmalar, yeni teklifler gündemimize gelebilir. Derinimizde mücadele ettiğimiz konular olabilir ve bu konularda kendimizi daha iyi hissedeceğimiz yeni kararlar alabilir. İkili ilişkilerimizde biraz belirsizlikler, alınganlıklar olabilir. Duygusal olarak tatmin olmadığımız ilişkileri sonlandırabiliriz.Terazi Burcu ve Yükselen Teraziler

İkili ilişkilerde yeni başlangıçlar, yeni kararlar, yenilenmeler zamanı! Bekar olanlarımız için yeni ilişkiler gündeme gelebilir. Var olan İlişkilerimizde ise yolunda gitmeyen konular için önemli konuşmalar yapabilir, içimize attıklarımızı dile getirebilir, kendimizi ve duygularımızı ön plana alarak yaklaşımlar gösterebiliriz. İlişkilerimizi toparlamak, sağlamlaştırmak için uygun bir dönem. Eğitim, seyahat, hukuksal konular veya yurt dışı bağlantılı işler için fırsatlarla karşılaşabiliriz. Yeni ortaklıklar, yeni anlaşmalar, yeni teklifler söz konusu olabilir.Akrep Burcu ve Yükselen Akrepler

Gündelik hayatımızda hareketlenmenin artacağı, iş ve çalışma koşullarında yeni düzenlenmelerin oluşacağı bir Yeni Ay! Hayatımıza girecek yeni bir rutin olabilir. Yaşayacağımız hızlı değişimler ile daha fazla koşturabilir ve bu koşturmacanın içinde belki de zaman nasıl akıp gidiyor anlamayabiliriz. Ruhsal olarak da bizi kendimize getirecek bu etki ile özel hayatımızda da olumlu gelişmeler yaşayabiliriz. Finansal koşullarda çözüme ulaşmasını beklediğimiz konular için süreç olumlu ilerleyebilir. Yakın çevremiz ile aramızda gerginlikler söz konusu olabilir. Sakarlıklara ve sağlığımıza dikkat!
Yay Burcu ve Yükselen Yaylar

Keyifli ve şanslı hissedeceğimiz bir Yeni Ay! İlişkimiz yoksa aniden hayatımıza bir ilişki girebilir, var olan ilişkiler bir üst aşamaya taşınabilir. Bu konularda daha cesur ve girişken adımlar atabiliriz. Çocuk bekleyenlerimiz varsa müjdeli bir haber alınabilir veya çocuklarla ilgili keyifli gelişmeler söz konusu olabilir. Yeteneklerimizi, yaratıcılığımızı ortaya çıkarabileceğimiz bir dönem geçirebiliriz. Finansal kaynaklarımız ve yatırımlarımız ile alakalı içimizde güvensizlik ve baskı hissettiren konularımız olabilir ve bu konuda risk almaktan, ani kararlar vermekten uzak durmamız gerekebilir.
Oğlak Burcu ve Yükselen Oğlaklar

Ev, aile, yuva ile alakalı yenilik, değişiklik getirebilecek bir Yeni Ay! Taşınma, yer değiştirme, ev alım satım konuları gündemimize gelebilir. Bir şeyleri yeniden başlatmak, yeni bir düzen kurmak ve içsel olarak dönüşüm yaratma arzumuz artabilir ve bunlar için mücadele etmekten kaçınmayabiliriz. Maddi konularda bizleri destekleyecek fırsatlar söz konusu olabilir. Motivasyonumuz, enerjimiz, kendimize olan güvenimiz artarken, daha önce cesaret edemediğimiz konularda hayatımıza yeni temeller atabiliriz. Ufak ev kazalarına da dikkat etmemiz gerekebilir.Kova Burcu ve Yükselen Kovalar

İletişim gerektiren konularda hız kazanabileceğimiz bir Yeni Ay! Netleşmek istediğimiz ve karar vermek istediğimiz konularda, kendi duygularımızı ön plana alarak ben ne istiyorum, benim hissettiklerim neler ve ben bu konuda nasıl bir aksiyon alabilirim doğrultusunda ilerleyebiliriz. İlişkilerimizde açık, net, dürüst biraz da dobra bir ifade şekli ile, uzun zamandır içimizde biriktirdiğimiz, sustuğumuz konuları ortaya dökebiliriz. Yeni kararlar alabilir ve bu kararları hızlıca hayatımıza geçirebiliriz. Burada agresif yaklaşımlardan, inatlaşmalardan kaçınmak gerekebilir. Bizi huzursuz eden, üzerimizde baskı hissettiren kişiler ile iletişimimizi koparabiliriz. Eğitim, ticaret konularında yeni başlangıçlar olabilir.