14 ARALIK HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...

Sevgili Arkadaşlarım,

Bu haftanın genel vurgusu “adalet”, “barış”, “huzur”, “fedakârlık”, karşı tarafı düşünme”, “merhamet”, “vicdan” ve hoşgörülü olma temaları gündemimizde...


Haftanın ilk günü 14 Aralık’ta Yay Burcunun 23 derecesinde Güneş tutulmasını deneyimleyeceğiz. Tutulmanın etkisini “14 Aralık Güneş Tutulması ve Burç Yorumları” yazımda her burç için detaylıca anlattım. Web sayfamın blog bölümünden okuyabilirsiniz. Tutulmanın akabinde güzellik, görsellik, estetik ve uyumu temsil eden gezegenimiz Venüs, 15 Aralık itibariyle Yay Burcuna geçiyor. 8 Ocak 2021 tarihine kadar yaklaşık 1 ay Venüs Yay Burcunun etkisini sürdürüyor olacak.


https://www.astrolojiyasam.com/post/gunes-tutulmasi-ve-burc-yorumlari


Hafta başında hala Venüs- Akrep Burcunun etkilerini ikili ilişkilerinizde hissetmeye devam edebilirsiniz. Kati ve net duruşlar, “ya hep ya hiç” vb. durumlara şahitlik etmeniz mümkün. Venüs’ün Yay enerjisine geçerken yeni ilişkilere adım atmaya açık olabilirsiniz. İlişkilerinizde daha iyimser ve daha neşeli tutumlar sergileyebilirsiniz. Bir konuya dikkat çekmek istiyorum.


Yeni başlayacak olan ilişkiler!...

Bu ilişki bana ne vaat ediyor? “Yeni deneyim” ya da “macera” yaşama olasılıkları yüksek… Duygusal anlamda öncelikle ilişkiye başlama isteğinizi sorgulamalısınız. “Flört mü?” yoksa “Aşk mı?” sizin ruhunuzun ihtiyacı…


Kişisel haritalarınızdaki bu tarz konulara yönelik tıkanıklıklarla ilgili kullanabileceğiniz basitçe semboliklerin var olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için derlediğim “Astrolojiyle Haritanın Üzerine Çıkmak” kitabımızı temin ederek tıkanıklıklarınızı giderebilirsiniz.


http://www.astrolojiyasam.com/kitap-haritanin-uzerine-cikmak


Toplumun tamamını etkileyen gezegenlerimizden Satürn ve Jüpiter, burç değiştirecek. Bu değişim toprak (Oğlak) elementinden hava (Kova) elementine geçecek. Kişisel haritalarınızda Kova Burcu hangi evinizdeyse o ev konularında yeni bir döngünün başlayacağına dikkat çekmek isterim. 17 Aralık’ta Satürn-Kova’ya; 19 Aralık itibariyle de Jüpiter-Kova’ya geçişini tamamlayacak…


Yükselen Burcunuza göre “Kova burcu benim hangi evime denk geliyor. Bir türlü çıkamadım ben bu işin içinden” diyorsanız sizler için hazırladığım tablomuzdan destek alabilirsiniz. Web sayfamızın tablolar sekmesinden; “Yükselen Burcunuzun Ev Yerleşim Tablosu” kısmından ulaşabilirsiniz.


“Tabloya baksam da anlamıyorum” dediğinizi duyar gibiyim... O yüzden de sizin için açıklayıcı örnek bıraktım…


https://www.astrolojiyasam.com/yukselen-burc-tablo


Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.astrolojiyasam.com/blog-kenanyasinSizler için hazırladığım tüm videolarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://bit.ly/2IqDyw5"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


Haftanın gezegen geçiş trafiğine son olarak damgasını “Merkür Güneş’in kalbinde” vurdu


20 Aralık Pazar günü “Merkür Cazimi” olacak. Astrolojide “Cazimi” olması bir gezegenin Güneş’e 17 dakikanın içerisinde yakınlıkta olması durumuna denir. Güneş’in enerjisinden ve doğasının gücünden faydalanır anlamı taşır ve “cazimi” olur.


19 Aralık saat: 19:47’de “Merkür Cazimi” olacak ve ertesi gün (20 Aralık) 18:01’e kadar etkisi devam edecek. Konuyla ilgili uygulayacağınız sembol çalışmaları için web sayfamıza abone olarak takipte kalabilir ve çalışmalardan haberdar olabilirsiniz…


Haftanın duygu-durum parametreleri:


 • Yaşadığınız her ana bir anlam yüklemek isteyebilirsiniz.

 • Adil olmayı ve kibirden uzak durmayı deneyimleyebilirsiniz.

 • Etrafınızda olup bitenleri gözlemleyerek, insanların ve doğanın sesine kulak verebilirsiniz. Ve bu size iyi gelebilir… Deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 • Hayatın içinde var olmak için çabalarken, tekrar eden sıkıntılarınızı gözlemlemeyip çözüm sürecine geçebilirsiniz.

 • Sürekli bozulan su tesisatınızın belki de size bir mesajı var. Duygusal iniş çıkışlarınızın bir sembolü olabilir mi?

 • Resmin bütününü görmeye çalışıp detaylarda boğulmayalım.

 • Hayatın akışında ve zamana karşı kendinizi yorgun hissedebilirsiniz; hayattaki amaçlarınızı, motivasyonlarınızı size hatırlatacak sloganlarınızı tekrarlayabilirsiniz.

 • Daha sade bir yaşam ve daha az karmaşık bir hayat seçmeyi düşünebilirsiniz.

 • Hedeflerinize yavaş ve emin adımlarla yaklaşabilirsiniz.

 • Hayatın sıradanlığından şikayet etmek yerine, içgüdülerimizi takip ederek zamanki farklı olanı deneme şansı yakalayabilirsiniz.

 • Zaman zaman abartıya düşüp kendi kibrimizle yüzleşebiliriz.

 • Fikren kabul etmediğiniz bir olayı duygusal olarak da sahiplenemeyebilirsiniz.

 • Topluma hizmet etmeyen hiçbir eylemin içerisinde olmak istemeyebilirsiniz.


Hepimize Şifa Olsun...
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Yükselen Koçlar

Bu hafta, duygusal hayatınıza, önemli gelişmelerin yaşanmasına olanak tanır. Özellikle sevinç, mutluluk, huzur duyguları yaşamınızda ön plana çıkabilir. Partnerinizle paylaşımcı bir sevginin temellerini atabilirsiniz. Sevdiğinizle bağlarınızın güçlenmesi ve romantik zamanlar geçirmeniz için uygun vakitler. Yalnız kalpler, özel kişilerle tanışabilir. Sağlık sorunlarından kurtulurken, enerjinizin yükseldiğini fark edebilirsiniz. Sosyal yaşamınız renklenirken alacağınız hediyeler size keyif verebilir.Yükselen Boğalar

Bu hafta, duygusal dünyanızı, sizi meşgul edecek eski veya yeni sıkıntılar gün yüzüne çıkabilir. Karar verme aşamasına gelebilirsiniz. Eğer ki sıkıntıların üzerine gitmez zamana bırakacak olursanız işler umduğunuz gibi gelişmeyebilir. Ve yaşanabilecek kayıplara vesile olabilir. Sahip olmak istediğiniz beraberlik için kararlı, kendinizden emin ve sezgilerinize güvenerek hareket ederseniz mutlu bir birlikteliğe sahip olabilirsiniz.Yükselen İkizler

Yaşamınızda sıkıntıların bitmeye başladığını fark edeceksiniz. Ve hemen ardından güçlü bir yenilenme duygusuna sahip olabilirsiniz. Hayatınızdaki değişimlere hızlıca adapte olabilirsiniz. Bu haftanın enerjisi istifa, yer değişikliği, taşınma ya da köklü bir değişime vesile olabilir. Öğrenim veya kariyerdeki gelişmelerin başarılı bir şekilde sonuçlanması, kendinizi güçlü hissetmenize olanak tanır.
Yükselen Yengeçler

Bu hafta, başarılı girişimler ya da çalışmaların olumlu sonuçlanması, kendinize olan güveninizin artmasına olanak tanır. Kazancınızda ve maddi olanaklarınızda artışlar olabilir. BU artış zihinsel anlamda yorgunluklardan kurtulmanıza sebebiyet verebilir. Beklemiş olduğunuz terfi, tebrik ve haberin gelmesi içsel bir rahatlamaya vesile olur. Aynı zamanda duygusal dünyanızda keyifli, sevgi dolu, neşeli, enerjisi yüksek özel birinin olması mutlu bir birlikteliğe olanak tanır.
Yükselen Aslanlar

Hayatınızda ani değişimler olabilir. Bu değişimler sonucunda yeni fırsatlar yakalama olasılığınız atabilir. Var olan durumu değiştiren, yıkan olaylar, ilk anda şaşkınlık uyandırabilir. Hayatınızdaki değişimler var olan yüklerinizden kurtulmanıza olanak tanır. O yüzden hayatınızda ortaya çıkabilecek fırsatlara karşı cesaretli adımlar atmalısınız. İç huzura kavuşmak için bırakmanız, bitirmeniz ve hatta arkanıza bakmadan gitmeniz gerekebilir.başak burcu

Yükselen Başaklar

Bu hafta, özellikle maddi konularda hızlı bir ilerleme yaşayabilirsiniz. Ve bu sevindirici gelişmeler hayatınızda gelecek konusunda yeni planlar yapmanıza olanak tanır. Kısa fakat önemli seyahatler konusunda yaşamınızda beklenmedik değişimlere açık olmalısınız. Bu değişimler sizin daha değerli ve farklı özelliklere sahip olduğunuzu keşfetmenize olanak tanır. Ayrıca ruhsal açıdan kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir hafta geçirebilirsiniz.Yükselen Teraziler

Uzun zamandır beklediğiniz isteklerinizin gerçekleşeceğine dair sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi konularda gelişen, büyüyen imkanlarınız konusunda riskli harcamalara çok dikkat etmelisiniz. İkili ilişkilerinizde üzerinden geçtiğiniz ve çözümlediğinizi düşündüğünüz konular tekrar gündeme gelebilir. Bu yüzden duygularınızı geri plana atarak daha güçlü bir duruşa sahip olmak isteyebilirsiniz. Ancak çözüm bulamamakla birlikte kendinizi yalnız hissedebilirsiniz.