15 HAZİRAN HAFTASI BURÇ YORUMLARI...

En son güncellendiği tarih: 31 Tem 2020


Tutulma haftasına giriyoruz...

Yeni haftamızın son günü bizi tutulma bekliyor.


Etkileri başladı bile arkadaşlarım...


- Başladığınız işi bir türlü bitiremiyor musunuz?

- Zihniniz hep meşgul ise? Hiçbir zaman boş kalmak istemiyorsanız…

- Başkalarının hedeflerini bulmak için yardım edip kendi hedeflerinizi mi unutuyorsunuz?

- Bir tarafınız dünyaya dönükken diğer tarafınız da bilgeliğe, aydınlanmaya dönükse bu tutulma tam da sizi ilgilendiriyor!


Bu tutulmada en çok öncü burçlar etkilenecek.

"KOÇ, TERAZİ, YENGEÇ ve OĞLAK" burçları sizler daha fazla etkileneceksiniz.


Haritalarınızda '0' derecelerde gezegenleriniz varsa siz de daha çok etkileneceksiniz.


21 Haziran 2020 09.41’de Yengeç Burcu'nun '0' derecesinde Halkalı Güneş Tutulması yaşayacağız.


21 Haziran ayrıca Yaz solistisidir. Artık yaz aylarının da başlangıcını belirtir.

Güneş ışınları Yengeç dönencesine dik gelir ve o gün en kısa gece ve en uzun gündüz yaşanır. Günlük rutinde içgüdülerimizin değişkenliğini sağlayan Ay, yöneticisi konumunda olduğu Yengeç burcundadır ve Yengeç burcunun temsil ettiği gizli saklı tüm konuları artık bilinç dışında taşımamız gerektiğine dair vurgular yapar. Tabi bu durum aşırılık gösterdiğinde Güneş Yengeç burcundaki algımızın aidiyet duygusunu bağımlılığa çevirmemek için özen gösterilmelidir.


Burada asıl merkezlenilmesi gerekenin kendimiz olduğunu da hatırlatmak isterim. 'Aile' ve 'Vatan' konularının da baskın olabileceği gibi, sosyal alanlarda kendimize ait alanlar oluşturmak isteyeceğiz. 'Arınmak, değişmek ve dönüşmek' için harekete geçme vaktidir. Belki arınmak için kendimize yöntemler geliştireceğiz ve bu konularda bir yöntem bulamadıkça hırslanacağız.


Sezgilerimize kulak vermemiz gerektiğine dair ikilemlere düşeceğiz. Rüyalarımıza düşen semboller burada önemli olacak. Tüm çabamız kendimizle bütünleşmek olmalı. Savaşmaktan kaçtığımız ve dünyevi işler yüzünden de köşemize çekildiğimiz ne varsa savaş vereceğiz artık. Gereğinden fazla anlam yüklemeden ve gerçeği tüm çıplaklığıyla göğüslemeliyiz artık. Bulunduğumuz her ortamda bizi rahatsız eden ne varsa zorlansak dahi çok fazla anlam yüklemeden açığa çıkarmalıyız içimizdekileri. Merkür’ün Retro olması çok da ayak direyemeyeceğimizi ve her şeyin olması gereken zamanda olması gerektiğini bize gösteriyor olacak.


“Böylece akıntıya karşı kürek çekerek, durmaksızın geçmişe doğru sürükleniyoruz.”


F. Scott FitzgeraldHepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."

Koç Burcu ve Yükselen Koç

Aktif bir döneme başlangıç yapıyorsunuz. Fakat bu dönem sabırlı olmayı deneyimleyebilirsiniz. Yeni döneme hızlıca uyum sağlıyorsunuz. Eyleme geçmeden evvel, yaşam prensiplerinizi göz önünde bulundurmalısınız.


‘Aile’, ‘ev’ ve ‘şehir’ değiştirmekle ilgili konular gündeminizde olabilir. Güneş tutulmasını 4.ev konularından deneyimleyeceksiniz. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilir ve gerçeklerden kaçmak isteyebilirsiniz. Fakat burada su elementinin ayrıştırma özelliğinden faydalanabilir ve krizi fırsata çevirebilirsiniz.


Aidiyet duygunuz ve geçmiş yaşanmışlıklarınız hareket kabiliyetinizi sınırlıyor olabilir. Akıl karışıklığınıza sebebiyet veren her ne ise gerçeklerle yüzleşmelisiniz. Bu yüzleşme, hareket kabiliyetinize yön verebilmenizi kolaylaştıran etkilere sahip olacak. Maddi güvenlik ihtiyacınızı artık düşünmüyor ve biran evvel yeni düzene geçmek için heyecan duyuyor olabilirsiniz.Boğa Burcu ve Yükselen Boğa

Sizi maddi güvenlik alanlarında hırslandıracak bir sürece giriyorsunuz. Sizin için yakın çevrenizle ilgili konular, yeni ağlar kurmak, kardeşleriniz ve akrabalarınız gündeminizde olacak. Güneş utulmasını 3.ev konularından deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte birilerinden destek almak sizi hırslandırabilir.


Aşina olmadığınız konularda sosyal çevrenizden nasıl faydalanacağınızı düşünebilirsiniz. Geçmiş bağlantıları tekrar gündeminize taşıyabilirsiniz. Objektif olmaya özen göstermelisiniz. Fakat kolay kolay değişmeyen fikirleriniz bu konuda sizi zorlayabilir. Yeni sözleşmeler anlaşmalar söz konusu olabilir. Karar vermeden ve imzalamadan önce enine boyuna düşünmek isteyebilirsiniz. Stratejinizi doğru belirlediğinizde, adım atmanız daha kolaylaşacaktır.İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Sahip olduğunuz değerlerin farkına varacağınız bir sürece giriyorsunuz. Maddi değer yargılarınızla ilgili fikirleriniz değişiyor. Güneş tutulmasını 2.ev konularında deneyimleyeceksiniz.


Toplum içerisinde var olmak ve kendinizi göstermek isteyebilirsiniz. Yakın çevrenize ya da ailenize kendinize ait bir alan kurmak isteyeceğinizden bahsedebilir ve destek almak isteyebilirsiniz. Artık her şeyin iradesini kendi elinize alıyorsunuz. Kendinize yaşam alanı oluşturmak için araştırmalara giriyorsunuz.


Yaşam tarzınız şekilleniyor. Bu konularda hareket ederken sizi zorlu bir sürecin beklediğini bilmenizi isterim. Hazırlıklı olmalısınız. Bu zorlu geçişte stratejik davranmayı göz ardı etmememlesiniz. Beklemediğiniz bir para elinize geçebilir.
Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeç

Hayattaki önceliklerinizi belirlemenin vakti geldi. Sizi motive eden konuların gündeminizde olacağı bir sürece giriş yapıyorsunuz. Güneş tutulmasını 1.ev konularında deneyimleyeceksiniz.


Yatırımlarınızı kendi kimliğinizi yeniden yapılandırmak için kullanacaksınız. Belki bu yatırımı kendinizi yeni bir eğitim sürecine hazırlamak zorunda hissederek yapabilirsiniz.


Ya da kariyerinizi yurt dışı bağlantılarınızı daha da kuvvetlendirerek ilerletmek durumunda kalabilirsiniz. Aile büyükleri ya da otorite figürlerinin de etkisi, baskısı ile de değişim dönüşüm sürecine girebilirsiniz.
Aslan Burcu ve Yükselen Aslan

Artık eskiyi eskide bırakma zamanının geldiğini biliyorsunuz. Sadece harekete geçmek için her şeyin zihninizde daha net olmasını bekliyorsunuz. Güneş tutulmasını 12.ev alanlarında deneyimliyorsunuz.


Eğrisiyle doğrusuyla kendinizle yüzleşmenin acı gerçekleriyle baş başa olduğunuz bir süreç geçireceksiniz. Fakat sizler her şeyin üstesinden gelebildiğiniz gibi bunların da üstesinden gelebileceksiniz. Tekrardan çabalamak emek sarf etmek gerekebilir. Desteğe ihtiyaç duyabilir ve aile büyüklerinizden yardım talep edebilirsiniz.


Bu durumu zayıflık gibi değerlendirmek size acı verebilir. Bakış açınızı değiştirmek güçlenmenize sebebiyet verecek. Beklenmedik gelen maddi manevi destekler, siz fark etmeden karmanızı tamamlamanıza sebep olacaktır. Siz değişip dönüştükçe kariyerinizin sınırları da o denli büyüyecek diyebiliriz.Başak Burcu ve Yükselen Başak

Kendi yolunuzu çizmeye hazır mısınız? Bu dönem yaratıcılığınızın ön plana çıkacağı bir sürece giriyorsunuz. Yaratıcılığınızı organizasyonlar ve aktiviteler üreterek sağlayabileceksiniz.


Güneş tutulmasını 11.ev konularında deneyimliyor olacaksınız. Geleceğe yönelik planlar yapmak sizi zorlayacağını düşünebilirsiniz. Akışta kalmak ve “Su akar, yolunu bulur” cümlesini sürekli kendinize hatırlatmanız gerekebilir.


Aşk hayatınızı hareketlendirecek biriyle tanışabilirsiniz bu süreçte. Yeni ortaklıklar söz konusu olabilir. Tüm şartları geçmiş yaşanmışlıklar süzgecinden geçireceksiniz. “Geç olsun güç olmasın” diyebilir ve gelen teklifleri bekletebilirsiniz.
Terazi Burcu ve Yükselen Terazi

Öncülük edebileceğiniz projeler içerisinde yer alabilirsiniz. Otorite figürlerinin de desteği ile aldığınız sorumluluğun geniş kitlelere de yayılacağının garantisini alabilirsiniz.


Güneş tutulmasını 10.ev konularında deneyimliyor olacaksınız. Kariyerin dışında ailenizin ya da aile büyüklerinizin vesilesiyle birileriyle tanıştırılabilirsiniz.


Asla evlenmem dediğiniz noktada bir anda yeni bir düzenin içerisine girebilirsiniz. Bu birliktelik ya da yeni projeler sizi daha da hırslandıracak ve farklı konularda deneyimler elde edeceksiniz.Akrep Burcu ve Yükselen Akrep

Geçmişe takılı kalmak harekete geçmenizi engelliyor. Fakat karar vermek için zorlanıyor olabilirsiniz. Sizin için tüm şartların oluşmuş olması önemli. Tek başınıza her şeyin altından kalkabilecek güce ve yetiye sahip olmadığınızı düşünebilirsiniz. Güneş tutulmasını 9.ev konularında deneyimliyor olacaksınız.


Yakın akrabalar, kardeşler, kuzenlerle konuşmak fikir alışverişlerinde bulunmak size yeni fırsatları beraberinde getirebilir. Aldığınız maddi desteği, sizin doğru alan ve mecralarda değerlendirmeniz yararınıza olacaktır. Geçmişe takılı kalmak harekete geçmenizi engelliyor. Fakat karar vermek için zorlanıyor olabilirsiniz. Sizin için tüm şartların oluşmuş olması önem