20 TEMMUZ HAFTASI BURÇ YORUMLARI ve YENİ AY

En son güncellendiği tarih: 31 Tem 2020

Sevgili Arkadaşlarım,

YENİ BİR BAŞLANGICA HAZIR MIYIZ? Yeni Aylar yeni başlangıçlar demektir. 20 Temmuz'da gerçekleşecek Yengeç burcundaki son tutulmayı son enerjiler gibi düşünebilirsiniz. Fakat etki olarak yeni başlangıçlar için niyetlenmemizi sağlayacak. Etkisi yaklaşık 14-15 gün sürecek...


Yengeç Burcu'nun 28. derecesinde gerçekleşen bir Yeni Ay!

Üst üste bir ayda iki tane gerçekleşen Yengeç burcundaki bu durum merak uyandırıyor olabilir sizlerde. Gökyüzü sadece iki burçtan mı ibaret gibi haklı sitemleriniz olabilir. Kandırıkçı bir Yeni Ay diyorum ben bu başlangıca. Oğlak burcunun tam zıddında gerçekleştiği için Oğlak enerjisi barındırıyor içerisinde. Oğlak ve Satürn’ün etkilerini her yerden görebiliyoruz.

Ayrıca, Vedik Astrolojisi ile değerlendirdiğimde de Pushyami Nakshatrası’nın 1. Padasında olduğunu görüyoruz. Bu Nakshatra'nın da yöneticisi Satürn yani Oğlak burcu enerjisinde.

Oğlak ne demekti?

Emek demekti. Yani emek göstereceğiz.

Temellerimizi inşa edeceğiz, eskiye dönüşler, teslimiyet, korkuyla mücadele, görev, sorumluluk, güven, kapital düzen, kapital sistem bunların hepsinden bahseden bir yeni ay yaşayacağız.

Maaşınızın yeterliliği, yatırımlarınız, kazançlarınızın yeterliliği, alternatif olarak üretebileceğim planlar nelerdir? Gibi düşünceler içerisine gireceğiz.

Aile içi huzur, aile içi güveni, iç huzurunu anlatan Yengeç burcudur ve temelinde de bir oğlak enerjisi taşıdığından, aileme yetecek kadar para kazanıyor muyum? Yani burada maddi düzen ve maddi ihtiyaçlarımı ne kadar karşılayabiliyorum? Bunları sorgulayacağız.

Ülke haritamızın 2. Evi, Para evinde gerçekleşecek.

Ülkemizin varlıkları kazançları, gelirler, getiriler, ulusal kaynaklar, ticaret, ihracat, ülkenin mali durumu, maliye bakanlığı, alım satım işleri, hazine ve diğer ülkelere verilen borç para hakkında da bilgiler verir bizlere.

Önümüzdeki günlerde bu konularla ilgili hareketler yaşamamız olası. Müzeler de bu enerji alanındadır aslında. Çünkü müzelerde bizim değerlerimiz barınır. Yine bu konularla ilgili yeni yönetim planları,, kısıtlamalar ve kurallarla ilgili yeni süreçlerin belirlenmesi konuları ön planda olacak. (Bknz: Ayasofya ibadete açılıyor haberleri.) Diğer yandan 2. ev gıda demektir, tüketim demektir ve üretim enerjisi için de maddi değerlerin ve somut değerlerin ne olduğunu gösterir bizlere. Toprakları ve gıda alım satımlarımızı da etkileyecek. Hava şartları ve iş gücünün yetersizliği sebebiyle de kıtlıklar söz konusu olabilir.

Sadece olumsuzluklar değil ayrıca teknoloji konusunda olumlu haberlerle de karşılaşacağımız bir yeni ay enerjisi olacak. Türkiye’nin ürettiği yerli otomobil TOGG ile ya da başka teknolojik gelişmelerle de karşılaşabileceğimiz yenilenmeler söz konusu olacak.


Fakat dediğim gibi sinsi bir yeni ay. İçinde oğlak sınırları ve engelleri taşıyor. Korkum o ki covid süreci nedeniyle yeniden yasaklarla, kısıtlılıklarla karşılaşabiliriz önümüzdeki günlerde. Ve bu süreç aile tabanlı şekillenebilir. Aile ziyaretleri (yengeç) kurban bayramımız süresince artacak. Önlemlerimizi acilen almamız gerekiyor.


Gökyüzü uyarılarda bulunmaya devam ediyor ve uygulaması yine bize düşüyor!


Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."Yükselen Burcunuza Göre Okumalısınız!


Yükselen Koç

Altı ay boyunca Mars sizin burcunuzda. Sizlerin 10.evini Oğlak burcu kesiyor ve gezegen yoğunluğunuz burada. Asıl kırılma noktanız 10.eviniz. İş kurmalısınız, sosyal statünüzü ortaya çıkartmanız gereken bir sürece giriyorsunuz.


Topluma açıldığınız alan ve topluma açıldığınız yerlerde kendinizi ortaya çıkarttığınız müddetçe kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Temmuz Ayında bu konularla ilgili aileden destek görebilirsiniz. Ev ve korunaklı alanlarınızı güzelleştirir ve çaba sarf ederseniz ailenizin desteği kaçınılmaz olacak.
Yükselen Boğa

Uranüs bildiğiniz gibi sizlerin yükseleninizde. Etkisi devam ediyor olacak. Fakat toprak etkisini artık su enerjisi ile dengeleyeceksiniz. İşin içerisine duygular girmeye başlayacak. Tatil programları yapmak isteyenleriniz var ise yakın arkadaşlarınızla birlikte programlar yapabilirsiniz bu ay.


Kardeşler, yeğenler, kuzenler, yakın aile dostlarınızla birlikte de tatil programları yapabilir yeni keşif alanları yaratabilirsiniz. Temmuz ayında tuhaf gelse de yeni bir eğitime de başlayabilirsiniz.


Akademik göstergeler de söz konusu. Kendinizi geliştirmek, ufkunuzu genişletmek isteyebilirsiniz. Hayatın farklı tatlarına ilginiz çekilebilir. Kendinizle kalıp ben her şeyi bilirim tavrından kendinizi uzaklaştırmalısınız. Yani biliyorum ki bu istediğim olmayacak, eminim tavrından uzaklaşalım. Kuzey düğüm ikizlere yönelelim ve soru sormaya başlayalım. Olayın özündeki mantığı çözmeye çalışalım. Bu durumu çözüme kavuşturduğumuzda yeniliklere adapte olabileceğiz.Yükselen İkizler

Venüs şu an yükselen burcunuzda. Dış görünüşünüzü, imajınızı değiştirme potansiyeline sahipsiniz. Bir Retro atlattınız. Daha önceden yaptığınız işleri şimdi tekrar düzenlemeye değiştirmeye çalışabilirsiniz. Sizin için Temmuz ayı bu şekilde düzenlemelerle geçebilir. Örnekleyecek olursak prim vermiş olduğunuz kişinin arkanızdan işler çevirdiğini görebilir ve bu konularla uğraşabilirsiniz. Dedikodulara maruz kaldıysanız bu konularla da uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.


Eğitimlerinizi tekrar düzenleyebilirsiniz. Hayatınızdaki keyif alanlarını yeniden programlamak için önemli bir Temmuz ayı yaşayacaksınız. Borçlar, ödenekler, alacaklar ve başkalarıyla ortaklaşa, müşterek kazançlarınız, başkalarının kaynaklarını yönetmek hususunda da vurgular söz konusu olabilir. Para kazanç kapılarınızın açılabilme potansiyeli söz konusu! Güzel etkiler geliyor dikkatli olmalısınız. Sadece kazan kazan durumları yaratmak fayda sağlayacak.


Çünkü 8.evinizde toplaşan önemli gezegenler başkalarının kazançları, başkalarının paraları demek olduğundan iki katı kazançlar için anlaşmalar içerisine girebilir ve kazancınızı paylaşabilirsiniz. İlişkiler konusunda ilerleyen dönemlerde Ağustos gibi bir şeyler değişebilir. Bu sürece kadar gelip geçici ilişkiler söz konusu olabilir. İlişkisi olanlar ise yeni birlikte girişimler, aktiviteler yapabilirler birlikte. Ağustos döneminde ilişkiler anlamında sorumluluklar ön plana gelebilir.Yükselen Yengeç

En çok vurgunun sizde olduğunuz söyleyebiliriz. Güneşin odaklanma enerjisi sizin burcunuzda oluyor. 22 Temmuzdan sonra Güneş artık Aslan burcuna geçecek. Yani sizin 2.evinize para evinize geçecek. Para alanlarınıza odaklanacaksınız. Parasal kaynaklarınızı genişletmek ve daha iyisi için neler yapabileceğinize odaklanacaksınız. Yaklaşık 10-15 gün kendinize zaman verin alışverişlerinizi bekletin. Yengeç Oğlak aksınızda Jüpiter, Plüton ve Satürn karşıtlıkları yaşayacağız.


Sizler daha çok etkileneceksiniz. Kendinizden ödün mü veriyorsunuz? İlişki anlayışınız bir kişi olsun tek olsun düşüncesindesinizdir. Sevgilisine, eşine kızan bir yengeç burcu akşam yemek saatinde kızmış dahi olsa birliğin bozulmasını istemezler. Tek olsun benim olsun düşüncesiyle hep aldatılırsınız ve bu konuyla ilgili de sınanırsınız.


Bu süre zarfında yapamadığınız ama yapmanız gereken her ne varsa artık yapmalısınız. Sınır mı koyacaksınız, bitirecek misiniz, başlatacak mısınız? Artık bunları da yapmanız için uğraşıyor olacak Temmuz ayı. İlişkiler anlamında Venüs Yengeç burcuna geçtiğinde ki bu Eylül’e kadarki süreçte kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.Yükselen Aslan

Temmuz ayının 22 sinden sonra hayatınızın yönü değişiyor olacak. Çok çalıştığınız için tatile ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsunuz. Değer yargılarınız ile ilgili çok fazla sınandınız. Buna rağmen tatili hak etmiyorum diye de düşünebilirsiniz. Genel anlamda kafanızı dağıtmanız ve rahatlamanız gerekiyor.


Çünkü tüm gezegenler 12.evinizde. Yeni ay da orada gerçekleşecek yani 12/6 ekseninde. Bu eksende gerçekleşeceği için özellikle sağlık problemleri yaşamamak adına da tatil yapmanız gerekiyor. Deri, diş, iskelet, kas sistemleri ile ilgili problemlerle karşılaşılabilir.


İçsel dünyanızla baş başa kalmalısınız. 22 Temmuz itibariyle Güneş sizin evinize girdiği an ki derecesel anlamda da beklemeyin diyebiliriz. 0 derece ile etkisi başlayacaktır. Sabır önemli Temmuz ayında! Ayrıca Ağustos döneminde sorumluluklar artıyor.
Yükselen Başak

Başaklar zorlu bir dönemden geçtiniz. Satürn’ün tekrar Oğlak burcuna geçişi aşk, yuva, ilişkiler, çocuk, risk, girişimcilik, atılım, tatil planlarınız, yakın akranlarınız ve iş süreçleriniz tüm bunlar için yarıda kalan eksik kalan ne varsa bunları tamamlamanız için tüm gezegenler 5.evinizde.


5.evinizde tekrardan yapılandırmanız gereken ne varsa o konuları yapılandırmalısınız. Koç burcunda ilerleyen Mars’ın etkilerinde de korkmamalısınız. Koç burcunun anticiası Başak burcudur. Başak burcunun içerisinde biraz olsun koç burcu vardır. Başak burcunun her şeyi incelemesi ve detaylandırması biraz da Koç burcundan geliyor.


Detaya inmeniz için kesmeniz, bölmeniz gerekir bu enerji de Koç burcundan geliyor. Ateş elementi ve toprak elementi birbiriyle düşman olduğundan sizi risk almaya, girişimde bulunmaya sevk edecek ve bu durum size fayda sağlayacak.
Yükselen Terazi

Önemli bir dönemdesiniz. Altı ay boyunca Mars’ın Koç burcundaki etkisi ilişkiler evinizde kalacak. Topluma açılıyorsunuz. Yaptığınız her şeyi görünür hale getiriyorsunuz. Satürn’ün de etkileşiminden korkmamalısınız. Satürn Terazi burcunda yüceldiği için aşinasınızdır.


Güzellik algısını Satürn tarafından görürüz bizler. Mesela dişlerimiz(Satürn) güzelse, güzeldir insan. Sorumluluklarını yerine getiriyorsan dış görünüşünüzü el-ayak bakımı, saçlarınız vb. gibi güzelsinizdir, algı o yönde çalışır. Kendi hayatınızın sorumluluğunu almaya başlayacaksınız. Yapılan işler, organizasyonlar iptal olmasına rağmen güzel günler bekliyor artık sizleri.


Var yemez enerjisiyle karşı karşıya geldiniz. Alacaklarınız vardı alamadınız gibi durumlar artık çözüme ulaşıyor olabilir. Belki yine hızlı çözümlenmeyebilir fakat çözüme ulaşmanın filizlerini göreceksiniz. Temmuz ayı buraları tetikleyecek.Yükselen Akrep