Numeroloji ve Sayısal Loto

Güncelleme tarihi: 27 Mar 2020


Numeroloji ve Sayısal Loto Tahmini


Astrolojinin numeroloji kolu ile bağıntısından söz edelim. Önceki yazımızda Milli piyango için Astroloji ne der? Demiştik. Yine rakamlar ile bağlantılı olan kavramlar için bu rakamlar ve istatistik ilmi haricinde kıssadan hisse astrolojinin bizlere kazancı ve karı olabilir mi bundan bahsetmek istiyorum.

Biliyoruz ki, finansal astroloji kolu var ve para piyasası Boğa mı, Ayı mı? Neler oluyor ve olabilecek ön görü senaryoları neler gibi başlıkların tatminsel cevaplarını bulabileceğimiz Astrolojinin bir alanı. Peki, şans oyunları için rakamların içinde gizli olan bilgiler neler? Bundan söz etmek gerekirse diyelim ve ufak bir girizgâh ile Şans oyunları konusunun Astrolojideki yeri nedir önce buna göz gezdirelim.

Şans ve talih denildiği an akla 5. Ev gelir. Aslan ve Güneş ile bağıntısı ile kumar gibi hobi olabilecek konular üzerindeki incelemeleri yapabileceğimiz, oyunlar, oyunculuk, konsol oyunları, belki Ay’ın yerleşiminde bilgisayar oyunları bağımlılıkları gibi etkileri çıkartabilen ve gözlemlememize olanak tanıyan ev 5. Evdir.

Diğer yandan kumar denildiğinde sadece şans değil bir de zar ve risk konularını ön plana taşırız. Riskoloji diyeceğim ben bu konuya. Mars, girişimciliği, atılganlığı ve hareketliliği, koç ile çocuksuluğu ve sonunun ne getireceğini hesap etmeden yaptığı hamleler ve akrep yöneticiliği ile ölümle, bitiş ve sonlanmalar ile âşık atan risk alan faktör Mars, haritalarımızda kumar ile signifikatörleri bulmamıza olanak tanır.

Zar dersek eğer, mitolojide zarı icat edenin Hermes olduğu dillendirilir. Bu da Merkür’ün ve zekâ, pratiklik, poker face ve hile hurdanın, kısa yoldan para kazanmanın yollarını gösteren rehber ve ulağımız Hermes’e yani Merkür’e yönelmek gerektiğini de söylemeliyiz.

Kumardaki şans, kazanç, talih gibi konular ise 5. Ev /11. Ev aksı ve Jüpiter ile de bağıntılı olmalıdır. Jüpiter buradaki hem kazançta genişlemeyi hem de mal varlığının bereketin timsali, şansın göstergesi olarak atfedilebilmektedir. 11. Ev ise deneyselliğin, sosyal aktivite ve ortamların, kulüplerin ve 10. Evden önceki bağıntı olması ile ön planda vurgulamamız gereken sahadır.


Serdar Ortaç gibi bir isim ile örneklendirme yaparsam eğer 11. Ev Koç Mars’ı dikkat çekicidir. Ve tabi ki Güneş. Kova’da ve kovanın asıl yerleşkesi yine 11. Ev’dir.

2 Mayıs 1930, Artvin doğumlu merhum Öztürk Serengil’in de haritasında Koç Mars’ı dikkat çekicidir ve kumar oyunlarına zaafı ile ilgili bir çok haber arşivlerde yayınlanmıştır..

Şimdi gelelim Numeroloji ve Sayısal Loto Tahmini ile ilgili rakam ilminde gizlenen etmenlere…

Özellikle sayısal loto gibi rakamların kullanıldığı şans oyunları için şanslı rakamın ne olduğu ve uğur getirip getirmeyeceği yönünde materyalist bir yaklaşım yerine olayın kurgusunda neyi barındırdığını anlamak için çaba sarf etmek daha tatminkâr ve doyurucu olacaktır demeliyim.

Biliyoruz ki rakam olarak elimizde 9 adet sayı vardır. Bunların her biri bir gezegen ve doğası ile ilişkilendirilir. Sadece kolona girilen sayılar olarak değil, rakam bazında içeriğinde neler olduğunu açıklamamız daha etkili sonuçları almamıza vesiledir.

1- Rakamını Güneş signifike etmektedir denir. Kral ve teklik, zirve yalnızlığı barındırır gibi anlamlar ile açımlamak mümkün. O halde güneş günü, saati ve aslan grubu ile 1 rakamını ilişkilendirmek gereklidir.

2- ise Ay’a atfedilir. Dişil enerji denir. Çift rakamlardan ilkidir. Çift rakamlar dişil ve tek rakamlar da eril enerji taşır deriz. Ay’ın çift olmak isteyişi, ihtiyaç duyulan 1’i yanına alması ve çifte evirilmesi ile örtümlenir.

3- rakamı için Jüpiter ilişkilendirilir. Astrolojide 3. Ev Merküryendir fakat rakamsal olarak 3’ü düşündüğümüzde Jüpiter, ruhsallığı, Allah’ın hakkı üçtür, deyişinin kökünü, Hristiyanlıktaki üçlemeyi, Baba, Oğul, Kutsal Ruh olarak benimsenmesini ve üç rakamı ile üç doğru çizgisinin kapalı bir şekil çizdiğini ilişkilendirebiliriz. Üç noktayı doğrular ile birleştirdiğimizde üçgen oluşmasının açıklamasıdır.