21 ARALIK HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...


Sevgili Arkadaşlarım,

Haftanın en önemli vurgusu “21 Aralık” Pazartesi günü… Birçok konuda farklı döngülere giriyor olacağız. Sırasıyla her birine değinerek haftayı değerlendireceğim…


21 Aralık 13:02 itibariyle Güneş Oğlak Burcu’na geçiyor… İyi ki doğdunuz Oğlak Burçları… İdrakimizin yönü değişiyor. Kişisel haritalarınızda Oğlak Burcu hangi evde ise o ev konularında idrake ulaşacaksınız. O konularda görev bilinciniz artacak ve o ev konularında artık eserinizi yaratmaya odaklanabilirsiniz…
Merkür ise bu hafta Oğlak Burcu transitine başlıyor. Merkür’ün Oğlak transiti ile ilgili detaylar için GÖRSELE TIKLAYIP okuyabilirsiniz...

Astrolojide toplumsal gezegen olarak adlandırdığımız, kişisel gezegenlerimizle jenerasyon gezegenlerinin tam ortasında kalan Jüpiter ve Satürn 20 yılda bir buluşurlar. Bu süreç her 20 yılda bir yeni döngüler yarattığını ifade eder. 21 Aralık 2020’de saat 21:20 itibariyle Kova Burcunda Jüpiter ve Satürn buluşuyor.
Kişisel haritalarınızda Kova Burcu hangi evinizi kesiyorsa o ev konularında yeni başlangıçlar olacak. 20 yıl boyunca yeni bir döngüye giriyor olacaksınız. 20 yıl geriye dönüp baktığınızda hayatınızda neler olmuş? Hatırlayalım…


· Nerede keşfe çıkacaksınız?

· Nereden umutlanacaksınız?

· Nerede kökleneceksiniz?

· Nereden sınırlanacak?

· Nerde sınırlandıracaksınız?


Sınırlarınızın hangi alanlarda gelişmesi gerektiğine dair detaylı bilgiye sahip olmak için danışmanlık alabilirsiniz.


Yaşam içerisindeki mücadelemizin temsilcisi Mars gezegenimizdir. 23 Aralık 2020’de jenerasyon gezegenimiz olan Plüton ile kare açısı kesinleşiyor. Kare açılar yaşam içerinde bizleri hırslandırır ve zorlar. Kişisel tatminleriniz için baskı kurar ve bu alanlarda zorlar. Yaşamınızın içerisinde ruhunuzu rahatsız eden ve huzurunuzu kaçıran ne varsa o alanlarda sistemsel olarak değişimlere gitmeniz konusunda manipüle edebilir.


“Ya bu diyardan gidecek ya da bu deveyi güdeceksiniz.”


Örneğin çalıştığınız iş yerinde engellendiğinizi, gücünüzü ya da fikirlerinizi ortaya koyamadığınızı düşünelim. Bugüne kadar ne yaptıysanız bir sonuca varamadınız ve sivrilme şansını yakalayamadınız. Ve artık bu durum sizi yıldırdı, sevdiğiniz işten soğudunuz belki de. Şimdi bakış açınızı değiştirmenin zamanı geldi… Çünkü bugüne kadar soruna odaklanmıştınız… Dönüp kendi içinize sormadınız… Gerçekte ne istiyorum? Ne için mücadele ediyorum? İçime dönüp bakıp sorduğumda gerçekte bu işi istiyor muyum? Ve evet şimdi çözüme odaklanıyorsunuz… Bir mücadele ve bir cesaret gösterecekseniz dış etkenleri unutup gözlerinizi kapatın… Kendinizi nerede görmek istediğinizi canlandırın ve işte çözüme ulaştınız…


“Bizi şartlardan çok ruh yapımız mutlu kılar.” demiş ünlü düşünür Voltaire


Haftaya, Güneş tutulmasının etkisinde devam edeceğiz. Ateş elementinde gerçekleşen tutulma yaşama tutunma şeklinizi yansıtmaya devam edecek. Hangi alanlarda var olacak ve hangi alanlarda girişim sergileyeceksiniz.


Duygu durumlarınıza değinecek olursak; hafta genelinde yeni girişimler, yeni stratejiler ve yeni fikirler üzerine eğilmek isteyebilirsiniz. İçgüdüsel olarak keyif konfor alanlarınızı düşünecek, parasal anlamda kendinizi garanti altına almak isteyebilirsiniz. Diğer yandan yeni iletişim kanalları geliştirebilir, olan ilişkilerinizi de pekiştirmek ve sağlamlaştırmak isteyebilirsiniz.


Düzen değişiyor…

Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Yükselen Koçlar

Bu hafta özellikle maddi konularda yoğun çaba ve sıkıntıların ardından emeklerinizin karşılığını alabileceğiniz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayatınızda acı tatlı yaşanmışlıkların bitmesi olanak tanıyacak etkiler olabilir. Yeni deneyimlerin ortaya çıkabilir. Aynı zamanda yaşamınıza girecek olan sadık, cömert, cesur ve çok yetenekli biri tarafından derinden etkilenebilirsiniz.


Yeni tanışmalara, yeni heyecanlara, yeni arkadaşlıklara açık olabileceğiniz bir hafta geçirebilirsiniz. Merkür’ün Oğlak Burcuna geçişi kariyerinizle ilgili plan programlarınızı gözden geçirmenize vesile olabilir. Jüpiter-Satürn kavuşumu umut ettiklerinize ilgili yeni başlangıçlara vesile olacak. Hedeflerinize ulaşacak gücü ve cesareti bulmanız için Mars-Plüton karesi devreye girecek.Yükselen Boğalar

Yaşamınızda yer alacak yeni bir geçişin olumlu seyretmesi sizi heyecanlandırabilir. İkili ilişkilerde karşılıklı güven ve yoğun duygular açığa çıkabilir. Hayatınızda birisi varsa aranızdaki bağların kuvvetlenmesine vesile olacak. Hayatınıza eşlik eden biri yoksa güven duyabileceğiniz yaklaşımlar olabilir. Toplumsal kurallara uyma zorunluluğu, kendinizi kısıtlanmış hissetmenize vesile olabilir. Fakat bu durumun geçici bir dönem olduğunu unutmamalısınız.


Maddi konularda çabalarınızın karşılığını alabilirsiniz. Başarı ve isteklerinizin gerçekleşmesi ile sevindirici gelişmeler yaşayabilirsiniz. Merkür’ün Oğlak Burcuna geçişiyle birlikte yarım kalan eğitimlerinizi tamamlamak isteyebilirsiniz. Ya da yeniden eğitim almakla ilgili kendinizi sistematize edebilirsiniz. Satürn-Jüpiter kavuşumu kariyer planlamanızla ilgili, statü değişikliklerine vesile olabilir. Eski düzeni yıkıp yeni düzene geçmekte zorlanıyorsanız Mars-Plüton karesi bu konularda sizi cesaretlendirecek.Yükselen İkizler

Özel hayatınızda dikkatli ve temkinli davranmanız gereken bir hafta sizi bekliyor olacak. İsteksizlik ve planlarınızın engellenmesi duygusal dünyanıza dair inancınızı yitirmenize vesile olabilir. Özellikle ikili ilişkilerde fikir ayrılıkları, çelişkiler ve engellerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Öfkenizi kontrol etmek konusunda zorlanabilirsiniz. Yaşanabilecek sorunların önüne geçmek ve sorunlarla karşı karşıya kalmamak için sözlerinizi ince eleyip sık dokumanız gerekebilir. Maddi dünyanızda ahlaki değerlerinizin ve iyi niyetinizden sınanabileceğiniz bir hafta geçirebilirsiniz.


Merkür’ün Oğlak Burcuna seyriyle al-ver dengenizin hesabını tutma eğilimleri gösterebilirsiniz. Hesap kitap yapmak isteyebilir, yıllık planda kayıp ve kazançlarınızı gözlemlemek gerekebilir. Jüpiter-Satürn kavuşumu farklı eğitim kanallarına yönelmenize vesile olabilir. Eğitmenseniz eğitim projeleri geliştirebilir, eski olanı yeni olanla revize etmenize olanaklar yakalayabilirsiniz. Farklı projeler ve farklı kanallar yakalamanıza vesile olabilir. Mars-Plüton karesi bugüne kadar umut edip yapamadıklarınız noktasında sizleri cesaretlendirecek enerjileri size taşıyabilir. Size cesaret verecek yeni ortamlara girebilir, yeni insanlarla tanışacak cesareti kendinizde bulabilirsiniz.
Yükselen Yengeçler

Bu hafta düzensiz uyku, kabus ve vesveseler sizin enerjinizi tüketebilir. Kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Ancak her şeye rağmen mücadele etmekten vazgeçmemelisiniz. Kolay ve aşılması zor olmayan acılarınız için destek almak her şeyin yoluna girebileceği durumlara olanak tanıyabilir. Olumlu bir döneme girmek ve şansınızın yaver gitmesi kendinizi güçlü hissetmenize vesile.


Ayrıca duygusal dünyanızın yenilenmesi, yeni bir aşk, yeni bir tanışma, yeni bir arkadaşlık gibi durumların yaşanması yaşamınıza heyecan katabilir. Merkür’ün Oğlak Burcuna geçişiyle evlilik, ortaklık alanlarında daha kuralcı yaklaşımlara sevk edebilir. Jüpiter-Satürn kavuşumu belirli yaşam alanları konusunda sınırlamalara giderken belirli konularda da şans getirebilir. Mars Plüton Karesi ikili ilişkilerdeki gelenekselce yaklaşımlarınızı törpülemeniz için cesaretlendirebilir ve tercih yapabilme iradesi kazanmanıza vesile olabilir.
Yükselen Aslanlar

Bu hafta duygusal dünyanızda çatışmalar, gerilimler, şok olaylar, kötü etkileşimler, umutsuzluğa kapılmak gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Fakat akıl, mantık ve irade gücü bazı bağımlılıklarınızdan, sıkıntılarınızdan kurtulmanıza olanak tanıyabilir. Sabırlı ve yeni heyecanlara açık olma gibi durumlar içerisine girebilirsiniz. Hassas bir ruh hali içerisine girebilirsiniz. Derin düşüncelere dalarak, gelecekle alakalı planlar yapmak isteyebilirsiniz. Özellikle maddi dünyanızla alakalı destek görebilirsiniz. Merkür’ün Oğlak Burcuna geçişiyle daha sistematik çalışma isteğine bürünebilirsiniz. Her şeyi vaktinde hazır görmek isteyebilirsiniz. Rutin hayatınızda sağlayacağınız düzenin de belirli kuralları olması gerektiği kanaatine varabilirsiniz.


Jüpiter-Satürn kavuşumu ikili ilişkiler konusunda artık daha bağımsız hareket edilebileceği konusunda sizleri cesaretlendirebilir. Ya da kurumsallaşmak, kurum hali olmanıza vesile olabilir. Kendinize sınır koyduğunuz ve “vakti geldiğinde her şey olacağına varır” dediğiniz konuları gündeminize almanıza olanak tanır. Mars Plüton karesi mesleki anlamda yeni ufukları keşfetmekle ilgili cesaretlendirebilir. Güçlenip hareket kabiliyetinizi elinize almanız gerektiği konusunda da tetikleyebilir.başak burcu

Yükselen Başaklar

İsteklerinizin gerçekleşmesi, hedeflerinize ulaşmak gibi konularda zaman zaman korku ve endişeleriniz açığa çıkabilir. Emeklerinizin karşılığını görememek gibi umutsuzluklara kapılabilirsiniz. Özellikle maddi dünyanızla alakalı endişe, gerilim, kaygı, durağanlık gibi sizi karamsarlığa sürükleyebilecek ruh hali içerisine girebilirsiniz. Hayatınızda bir denge ve düzene ulaşabilmek için mantıklı kararlar alarak çözüm elde edebilirsiniz. Yeni anlaşmalar, sözleşmeler, alınabilecek yeni kararlarla, maddi dünyanızda daha dengeli, düzenli ve verimli bir hafta geçirmenize olanak tanıyabilir. Merkür’ün Oğlak Burcuna geçişiyle hobileriniz ve yaratıcılığınızı ön plana çıkartacak konulara daha çok eğilebilir ve kararlı bir tutum içerisine girebilirsiniz.


Jüpiter-Satürn kavuşumu çalışma ortamı hanenizde devrim niteliği taşıyacak ve sizi sınırlayan, zamanınızdan çalan ne varsa artık buna dur diyebilirsiniz. Dur dediğiniz konularda bu kavuşum kendi şansınızı yaratma şansı yakalamanıza vesile olabilir. Mars-Plüton karesiyle de desteklendiğinizi fark edeceksiniz.