22 ŞUBAT HAFTALIK BURÇ YORUMLARI...

Güncelleme tarihi: Mar 14
Sevgili Arkadaşlarım,

Hafta genelinde gündem başlıkları şöyle:


Haftanın ilk üç günü evde vakit geçirmek, misafir ağırlamak, aile ziyaretleri yapmak ve evin ihtiyaçlarıyla ilgilenmek isteyebilirsiniz.


Perşembe ve cuma günü organizasyon faaliyetlerinize, kuaför işlemlerinize (saç işlemleri ve fön, kesim gibi, perma hariç), önemli toplantılarınıza, iş görüşmelerinize veyaratıcı faaliyetlerinize zaman ayırabilirsiniz.


Cumartesi ve pazar günü bakım, onarım, tamir, kategorizasyon ve detay gerektiren işlemlerinizi bugünlerde değerlendirmek faydalı olabilir. Pazar gününden sonra estetik, tasarım, dizayn, önemli randevularınız (ilk tanışma, buluşma gibi), etkinliklerinizi. Ayrıca avukat tutmak, vekalet vermek, noter gibi işleriniz için de diğer hafta başlangıcına denk getirebilirsiniz.


Sağlık açısından;

Endişe ve duygusal stres en hassas bölgeniz olan midenize tesir edebilir. Duygusal anlamda üzüldüğünüz ve sıkıldığınız konuları gözyaşlarınızla dışarı atmayı deneyimlemeli ve içinizde biriktirmemelisiniz. Ayrıca hazır fas-food yiyecekler de hassasiyet yaratabilir.


Bugünlerde öğünlerinize sebzeyi dahil etmeyi ihmal etmemelisiniz, kalbi besleyecek gıdalar verimini arttıracaktır. Kış günüyle soğuk, sıcak etkisine dikkat! Fiziksel olarak zorlanmamaya özen göstermelisiniz. Tansiyonunuzu dengede tutmak da yine önemli olacaktır.


Bedeninizin bakımı ve onarımı içinse, sindirim sisteminize yoğunlaşmalısınız. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için takviye gıdalara (vitamin, mineral vb.) başlamak ideal olacaktır. Karın egzersizleri ve mekikler de bağırsak hareketlerinizi hızlandırır ve sağlığınızı korur. Bağırsak florasını besleyecek gıdalar tüketmek ve detoks yapmak için cumartesi ve pazar günü ideal günlerdir.


Çatlak tedavileri ve sıkılaşma gibi egzersizlerinizi pazar gününden sonrasına denk getirebilirsiniz.


Haftanın genelinin önemli gezegen hareketleri;


  • 25 Şubat 2021 saat 16.11’de Venüs Balık Burcu’na geçiyor. Venüs Balık Burcu'nda yücelir. Belirtileri; hassasiyet, şefkat ve bağışlama olarak hissedilir. Para piyasasında belirsizlik hakim olabilir.


  • 27 Şubat 2021 saat 11.17’de Başak Burcu’nun 08 derecesinde ay dolacak. Dolunaylar tamamlanma, ortaya çıkma ve görünür hale getirmeyi sembolize eder. Son iki haftadır uğraş verdiklerinizi ortaya çıkarma ve meyvelerini yeme zamanına eriştiğinizin habercisidir. Üzerimizdeki etkisi minimum 14 gün boyunca sürecek.Her iki gezegen transitleri ve etkileşimleri ile ilgili detaylı bilgilendirmeyi farklı bir yazımda aktaracağım.


  • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Maddi konularda çevrenizdeki insanlar tarafından desteklenmeniz söz konusu olabilir. İkili ilişkilerinizde problemlerin çözüme kavuşması, daha sağlıklı iletişime sahip olmanıza vesile olabilir. Cesaret edemediğiniz işlere odaklanmak sizi mutlu edebilir. Duygusal hayatınızda düşünmeden söylenen sözlerinizin etkisi kendinizi yalnız hissettirebilir.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Bu hafta kendinizi yorgun ve tükenmiş hissedebilirsiniz. Geçmişe dair anılara odaklanabilirsiniz. Geçmişe takılı kalmak melankoli yaratabilir. Geçmişin etkisinden kurtulmanız yaşamınızda yeni başlangıçların ortaya çıkmasına neden olabilir. Sabır, çaba ve emek gerektiren işlerde başarı elde etmeniz, kendinizi iyi hissetmenize de vesile olabilir. İş görüşmeleri, umut verici konuşmalar, gelecek vaat eden başlangıçlar söz konusu olabilir.