23 MART YENİAY HAFTASI

Güncelleme tarihi: 27 Mar 2020Bu hafta bizim için diğer haftalardan önemli olacak. 24 Mart 2020´de Koç burcunda Yeni Ay yaşayacağız. Bu yeni ay bizi oldukça etkileyecek. Özellikle Yeni Ay’lar yeni başlangıçlar demektir, bildiğiniz gibi.


Hayatımızda yeni başlangıçlar çıkartacak, yeni kararlar aldıracak ve doğru kaynaklı doğru bilgiye ulaşmak için bizi zorlayacak. Haritaya baktığım zaman, haritada Yengeç burcunun yükseldiğini görüyoruz (İstanbul’a göre çıkarılmış haritada).


Kuzey Ay düğümü Yengeç burcunda seyrine devam ediyor. Koç burcundaki tüm bu göstergeler, Yengeç burcuna kare açı yapıyorlar ve 4 derece Koç burcu yine Yengeç burcuna çalışmaktadır, derece olarak. Yani tüm bunların anlattıkları bize, eve tıkılıp kalmamıza vesile oluyor, ev hapsinde olmak zorunda olmamıza vesile oluyor.


Aile içindeki iletişime daha fazla dikkat etmemiz gerek. Belki devlet ve kurumlar, bu konularla ilgili daha fazla önlem ve müdahale yapmak zorunda kalacak. Bizim yapmamız gereken şey, gözlerimizi kapattığımız an kendi mahremimizde kaldığımız anlanlarda neler düşündüğümüz, neler hissettiğimiz genetik köklerimiz, genetik miraslarımız, ailemiz, yuvamız, kan bağlarımız.


Kimleri düşündüğümüz, kimlere öncelik verdiğimiz tüm bunları kendi içimize dönerek sınırlayabileceğimiz, sınayabileceğimiz bir zamanın içerisine girmekten ileri geliyor. Yeni Ay bize tüm bu durumları yaşatacak ve özellikle haritaya baktığım zaman hava elementinde hiçbir şey olmadığını, sadece Satürn’ün 0 dereceyle hava elementine yani Kova burcuna geçtiğini görüyoruz. Bu ise daha hızlı düşünme yeteneği verecek bize.


Bazı şeyleri tam bilmeden, sindirmeden konuşma özgürlüğü kazandığımızı düşündürtürecek ve yanlış bilgilerin yayılması adına, biraz önümüzde engel ve sınırlar da oluşturabilir fakat ağır yaralanmalar yaşayabiliriz. Paylaştıklarımız, konuşmalarımız, siyasi görüşlerimiz, düşüncelerimiz ve davranışlarımız nedeniyle kendi kendimizi ağırlaştırılmış müebbet hapse  sokabiliriz.


O yüzden en başta, kendi içimizdeki blokajları çözmemiz gerekecek. Çünkü çok hızlı düşünmek, durumun doğru yönünü düşünmek yerine, aksi yönlerinde daha fazla kalmaya vesile olabilir.


Yeni Ay haritasında Merkür, Deneb Adige yıldızı ile kavuşum dahilinde olacak. Deneb Adige yıldızı ise bizim ruhsal gücümüzü fakat agresyonumuzu ve hızlı öfkeye yol açabilen tavrımızı gösterir. Bu yeni Ay’ın sıkıntısı hızlıca öfkelenmek, topluma aykırı ve marjinal davranışlar içerisinde olmak ki bunun örnekleri asansör düğmelerine tükürmekten tutun da toplumun kurallarına uymayı reddeden kişileri fazlasıyla gördüğümüzle eş değer. Bunun için burada yapmamız gereken şey biraz daha bunun gölge taraflarından kurtulmak ve toplumla birlik olarak ilerlemeyi başarabilmek.


Öte yandan Deneb Adige’nin olumlu tarafı ise çabuk öğrenme gücü vermesi. Sanatta ve bilimde de başarı taşımasıdır. Bu da bu konuyu daha hızlı bir şekilde, yetkililerin çözebileceğine bir umut sergiliyor. Pek tabi Satürn Kova burcuna yeni bir giriş dahilinde fakat burada Merkür’le buradaki etkileşimi ve Deneb Adige yıldızında yücelmesi bana çözümün daha hızlı geleceğini gösteriyor.


O nedenle korkmayın ve önlemler gelecek ama kendi içimizde kendimizi frenlemeyi başarmalıyız. Bunun üzerine ilerlediğimiz zaman, bu yeni Ay’da yeni kararlarımız kendi içimizdeki değiştirdiklerimiz, blokajlarımızı, engellerimizi kaldırdığımız alanlar ve birlik olma bilinciyle ilerlediğimiz alanlarda bize mutluluk getirecek.


Bu yeni Ay’dan en çok etkilenecek burçlar Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç’ler olacak. Özellikle bu burçların 0-10 derece arasında gezegenleriniz varsa Güneş’iniz, Ay’ınız, yükseleniniz varsa siz daha çok etkileneceksiniz.


Kişisel haritalarınıza göre Yeni Ay yorumunu öğrenmek için danışmanlık alabilirsiniz. Danışmanlık ve irtibat numaralarımız whatsapp 0545 201 60 70 numaralı telefona mesaj atabilirsiniz.


YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE YORUMLARINIZ

Sevgili Koçlar,

Sizler bu yeni Ayda daha çok eylemleriniz tarafından sınanacaksınız. Yeni eylemler, hayatınızda yeni başlangıçlar yapmak durumunda kalacaksınız. Özellikle iş ve kariyer konularında kendinizi daha fazla motive etmek durumunda kalabilirsiniz.