Aslan Terbiyecisi Dolunay

Güncelleme tarihi: Oca 2728 Ocak 2021, saat 22.16‘da Aslan Burcu’nun 9 derecesinde Ay dolacak. Dolunaylar tamamlanma, ortaya çıkma ve görünür hale getirmeyi sembolize ederler. Son iki haftadır uğraş verdiklerimizi ortaya çıkarma ve meyvelerini yeme zamanına eriştiğimizi bilelim.
Bu dolunay hepimizin içindeki Güneş’i parlatacak. Ateşi doğru alanlarda kullanmayı başardığımız müddetçe, o ateşle kavrulmak yerine onu ısı ve ışık kaynağı olarak kullanmayı başarabiliriz. Bu dolunay bize ışık yolunun vicdanımızda saklı olduğunu “Eğer bir şey biliyorsam o da hiçbir şey bilmediğimdir” demeyi deneyimletecek. Bir nevi antik Yunan filozofu kesileceğiz.


Herkesin düşüncelerinin ortaya döküldüğünü, kişilerin niyetlerinin davranışlarında, beyan ettikleri fikirlerde saklı olduğunu fark edeceğiz. Bu süreçte hırslarımıza ve tutkularımıza yenik düşmemeliyiz. Dolunayın etkisi yaklaşık 14 gün boyunca üzerimizde olacak. Özellikle sabit burçları Kova, Aslan, Boğa ve Akrep etkileyecek. Dolunayın sizlere öğüdü, sabit fikirlilikten uzak kalmalı, esnemeyi başarmalısınız olacak. Yay ve Koçlar riskli girişimlerden uzak durmalısınız. İkizler ve Teraziler destekleri reddetmemelisiniz. Yengeç, Balık, Başak ve Oğlaklar yaşamlarınızda uyumu sağlamak için fırsatları değerlendirmelisiniz.


9 derece felsefe, inanç ve yanlı tutumları sembolize eden yay doğasını anlatıyor. Bu süreçte haklı olduğumuzu kanıtlamak uğruna gereksiz çaba sarf edebiliriz. Yanlı tutumlara , görüş farklılıklarının ve fikir ayrılıklarının önüne geçilemeyecek derecede büyüdüğüne şahit olabiliriz.


Dolunay, Mars Uranüs kavuşumunu tetikleyecek. Yanlı tutumlar büyük başkaldırılara, ayaklanmalara dönüşebilir. Mars, Uranüs’ten ayrılıyor. Uzaklaşan açıda olası yeni başlayacak olayları değil, süre gelen olayların hortlayacağını, içte bastırılmış öfkenin ve kontrolsüzlüğün açığa çıkacağını anlatmakta.


Mars, Alhena sabit yıldızı ile hizalanacak. Bu yıldız bilinçli ya da bilinçsiz şekilde görevi olan kişileri sembolize eder. Yapılması, tamamlanması gereken bir görevin olduğunu anlatır. Yaşamımızdaki önemli kişilerin halledebileceği süreçleri hızlandıracağını ve bu gök konumunun sonuçlarının olumlu ya da olumsuz bize yansıyacağını anlatıyor.


Özellikle ülke yöneticilerinin ve devletlerin kendi halkları için yaptığı çalışmaların duyurularını hızlandıracak bir dolunay deneyimleyeceğiz. Fakat bu duyurular şeffaf paylaşımlar içermezse bu konuda hızla büyüyen bir öfke ve gerilimden de söz etmemiz gerekecek.


Kendi kişisel haritalarımızda Aslan ve Kova evlerimizi dikkatlice incelemeliyiz. Ayrıca Boğa evimize denk gelen Mars Uranüs kavuşumu yaşamımızdaki patlak veren konuyu gösterecek. Fakat asıl mevzu Aslan ve Kova aksımızdaki tıkanıklıklardan ileri gelecek.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Sizler dolunayı arkadaş çevrenizden ve yaratım alanlarınızdan deneyimleyeceksiniz. Bu süreçte aşina olduğunuz ve yabancıladığınız konular bir araya gelecek. Hem bildiğiniz hem de bilmediğiniz iki konu sizlerin kazanç hanenizde hareketliliğe yol açacak. Maddi konularda güvenceler elde etmek için sizi destekleyen kişilere kulak vermeli ve yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızı engellemeyecek seçimler yapmaya çalışmalısınız. Yaratım alanlarınız için beklenmedik harcamalar yapmak durumunda kalabilirsiniz. Ön plana çıkmaya çalışacağım derken temeli sağlam olmayan atılımlara dikkat! Özellikle arkadaş ortamında ya da sosyal çevrenizde şahit olduğunuz durumlar karşısında ileri görüşlü davranmak isteyebilirsiniz. Bu durum sizin için çözüm odaklı bir davranışmış gibi gözükse de hesapsızca atılmış bir adım olarak size geri dönebilir.

Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Sizler dolunayı aile, yuva haneniz ve kariyer alanlarınızdan deneyimleyeceksiniz. Deneyim noktanız ise iki farklı konuyu tek bir çatı altında toparlayamamak olacak. Yoğun iş temposunun geri dönüşü ailenizi ve yuvanızı ihmal etmek olarak geri dönecek. Oysa yetmezmiş gibi aile içerisinde huzuru kovalarken sizler, bu iki konu arasında kalabilirsiniz. Bu durum sizlerde motivasyon kayıplarına sebep olabilir. Bu süreçte sağlığınıza daha fazla dikkat etmelisiniz. Aşırı gerginlik, agresiflik tansiyon problemlerine neden olabilir. Ani tepkileriniz sağlıksız kayıplar getirebilir. Aile içerisindeki huzursuzluğunuzu dile getirmek faydalı olabilir. Çalışma ortamınızda ise her an her şeye sinirlenecekmiş gibi yaydığınız enerji yansıması üzerine çalışmalar geliştirebilirsiniz.