ATEŞSİZ SÜPER DOLUNAY

Güncelleme tarihi: 2 Nis 20209 Mart 2020’de etkisi 15 gün üzerimizde sürecek Ateşsiz Süper Dolunay yaşayacağız. Nedir bu böyle bir başlıkla anlatılan peki?


Aslında her dolunay gibi işlerimizi tamamlattıran, duygularımızı görünür kılan, hangi evimizde oluyorsa hayatımızın o alanlarında doyumlar yaşatan herhangi bir dolunay. Fakat Süper Dolunay olunca Ay, Dünya’ya daha da yakın oluyor ve etkisi daha yoğun hissediliyor.


Ateşsizliği ise dolunay anındaki gök yüzü transitlerinde hiç ateş elementi yok demek.. Yani eylem yok. Çaresizlik hâkim, herkes çok düşünüyor, çok soru üretiyor, duygularla yükleniyor ama eyleme geçmiyor demek.


Eylem neden bu kadar önemli? Çünkü şuan zor zamanlar yaşıyoruz ve birlik bilincine sahip olmalıyız. Birbirimize hizmet etmeli, yardım etmeli, çok eleştirmemeli, çok fazla kafaya takmamalı, biraz faydacı olmayı denemeliyiz.


Yoksa gırla kafada tepişen düşünceler birbirini kovalar durur, yerimizde sayar çözüm için bir adım atamayız. Tüm bu konular Başak Burcu doğasının gölge tarafı arkadaşlar. Bol eleştiri, şüphecilik, ımm ben yine doğruyu bildim, gördüm, süzdüm ve eksik olanı, hataları buldum.. Buldun da… bütüne hizmet etti mi yaptığın?


Başak bütüne hizmet etmek için var oysa ki.. Vücudumuzda bağırsakları yönetiyor.. ve tüm hastalıkların %75’i buraya bağlı biliyoruz değil mi… Bağırsak duvarınız bağışıklık sisteminizi oluşturan hücrelerin yüzde 70'ini barındırır. Alerji, artrit, otoimmün hastalıklar (irritabl bağırsak sendromu, akne, kronik yorgunluk), duygu durum bozuklukları, otizm, bunama…


Başak'ta dolunay yılda bir kez olur ve diğer dolunaylar gibi meyve vermeyi ve hayatlarımızdaki tamamlanmaları iyileştirmesi beklenir! Dahası, vücudun ve ruhun zararlı etkileri ayırt etmesine ve salıvermesine yardımcı olur!


Bunu başarmak için her zamankinden daha iyileştirici ve pratik adımlara ihtiyacımız var ....

Özellikle Satürn Plüton kavuşumuyla tetiklenen bu dünya pandemisinin korkutucu zamanlarındayken… Corona virüsüyle ayrıca bir savaş veriyorken, uzmanlar diyor ki…

Bağışıklığımızı güçlendireceğiz. Titreşimimizi şifa frekanslarına hizalayacağız. Ama öyle sadece bedenen değil.. Beden Ruh ve Zihin bir üçlemedir! Bunu yaparken zehirli duygularımızı, faydasız ama kalıplaşmış düşüncelerimizi hem kendimize hem de tıpkı virüs gibi çevremize, topluma, insanlığa salmayacağız!


Bunu başarmanın da en kolay yolu, Dolunay enerjisini kullanmaktan geçiyor. Detox sadece gıdalardan tamamen kaçınmakla olmuyor, düşünce detoxuna da ihtiyacımız var. Madem ki bu dolunayda ateş yok. Yani eylemlerimiz yersiz ve öylece korku ve kaygıyla ne olacak, çözüm üretilecek mi diye bekleyip izleyeceğiz… Bunu değiştirelim..


Eylemi kendi iç dünyamızı şekillendirerek değiştirelim. Eyleme geçmek için Koç yeniayını bekleyeceğiz zaten.. Ki o tarihe de paskalya zamanı denk geliyor.. Boşuna değil… Bir diğer yol ise birlikte meditasyonlar yapmak, ortak dua ve enerji kanallarını çalıştırmak pek tabi..


Şifa enerjisinin titreşimini toplu olarak yükseltmek bir çıkış yolu sunuyor. Üzgünüm.. Bu dönemin bir aşısı, bir hapı yok. Kullandık bitti, sorun çözüldü yok. Sorunu çözmek için somut maddemiz yok. Soyutta çözmek zorundayız hepimiz.


Dolunay’a Neptün eşlik ediyor… Küresel düzeyde, maalesef salgının sınırsız yayılmasına izin verecek (Neptün) ve daha fazla korku ve çaresizlik (Neptün) yaratacak… Fakat manevi bilgelik, bilinçli odaklamanın tüm bu olumsuz etkiyi daha yüksek bir tezahür haline dönüştürebileceğini de gösterir Neptün. Ve iyileşme manevi yollarla olmalı der.


Bu Dolunay’ın bize teslim ettiği ışığı doğru değerlendirmeliyiz. Mistik şifa ve iyileştirici enerjisinden faydalanmayı yeğlemeliyiz.


Şifa Olsun


Kenan Yasin Bölükbaşı

ASA Dip. ISAR Cap. mAPAI, OPA Member

Yükselen Burçlara Göre EtkileriKendi kişisel doğum haritalarınızda 14- 24 derece arasında yükselen burcunuz, Güneş’iniz, Ay’ınız ya da diğer kişisel gezegenleriniz varsa ve özellikle Balık, Başak, İkizler ve Yay burçlarındaysa sizi daha çok etkileyecek demektir.


Dolunay’ın kişisel haritalarınıza etkilerini öğrenmek için danışmanlık alabilirsiniz.