Balık Dolunayı...Sevgili Arkadaşlarım,


21 Eylül’de saat 02.54’te 28 derece Balık Burcu’nda Sheat sabit yıldızının da eşlik edeceği bir dolunay gerçekleşiyor. Sonbahar Ekinoksuna yakın bir zaman diliminde olduğu içinde aynı zaman da hasat dolunayı da diyoruz. Yeni ayda attığımız tohumların karşılığını alabileceğimiz bir dolunay diyebiliriz.


Sheat sabit yıldızı doğası gereği zorlayıcı ve serttir. Fırtınaları, selleri, afetleri destekleyici etkileri taşıyor olabilir.


Hadi gelin birlikte biz derin uykumuzda iken yaşayacağımız bu dolunayın etkileri neler olabilir biraz konuşalım.


Dolunay anında;

  • Mars Ay’a zorlayıcı bir enerji yolluyor ve bizleri bitirmemiz gereken muhasebesini yaptığımız ortaklık veya ikili ilişkilerimiz adına daha fazla düşünmeden dönüştürme fırsatı sunuyor olabilir.

  • Ani tamamlanmalar ve sonlanmalar yaşayabiliriz.

Çünkü dolunay tamamlanma enerjini temsil eder.

  • Sakarlıklara kazalara açık bir enerji altında olabiliriz.

Bu dolunaya Plüton’da olumlu enerjilerini aktarıyor ve aynı zamanda gökyüzünde Jüpiter ve Merkür’ün de olumlu birlikteliği hâkim olacak. Plüton’un, Merkür’le zorlayıcı bir enerji oluşturması bu dönem içinde bizlere zaman zaman kafa karışıklığı yaşatabilir.


Venüs ve Uranüs’ün de birbirlerine kafa tutar bir enerjiye ilerlemeleri bu süreç içinde hızlı başlayan her türlü birlikteliği sonlandırabilecek türden olabilir. Aynı zamanda biten ilişkilerde çekişmeli durumları, uzlaşma sağlanamayan bir atmosferi ve yıkıcılık içeren günleri de beraberinde getirebilir. Bu enerjinin farkında olmak, bireysel olarak kendimizi maddi ve manevi koruma altına almayı ihmal etmemiz gerektiğini vurguluyor.


Gökyüzünde her ne kadar saflık ve fedakârlık içeren bir dolunay yaşıyor olsak ta bu süreç içinde yaşadığımız olaylarda daha çok derinleşebilir ve kadersel olarak gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalabiliriz.


Işığın gücüyle kendi gölgen ile yüzleş ve tekâmül yolcuğunda aydınlanmak için çekinmeden yol almayı dene…


Huzurla sağlıkla ve mutlulukla gelen değişimler yaşamamız dileğiyle…


Şifa Olsun…Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.