Boğa Burcu

Güncelleme tarihi: 31 Tem 2020Boğa Burcu boynuzlu imgelemdir. Korumacı, sabırlı, ağır ve yavaş hareketi sembolize eder. Mal varlığı ve maddiyat demektir. Etinden faydalanılır fakat Boğa burcu erkek bir imge olduğu için elde tutulandır. Harcanılmayan, kesilmeyen, besleyip büyütülen, dişisini dölleyen, üretime katkı sağlayan bir hayvandır. Tıpkı bu özellikler gibi elde tutulan, verimli, üretime katkı sağlayan, mal varlığı ve hak edişleri gösterir.

Boğa ile güvence alanını inceleriz. Maddiyat ve dünyevi öğeleri, determiniteyi keşfederiz. Zıt burcu Akrep'e nazaran Boğa daha çok ön plandadır ve korumacı iç güdüsü vardır. Korumacı, otoriter, yönetimi elde tutmayı seven, finansal becerileri ön planda olan bir mizacı belirleyen çizgilere sahiptir.

Zor sinirlenir, tıpkı bir Boğa gibi sabırlıdır fakat sabrı zorlandığında etrafında hiç bir matador bırakmayacak kadar öfkeli olabileceği unutulmamalıdır.

(21-22 Nisan, 22 Mayıs)

Latince: Taurus

Yönetici: Venüs

Yücelim: Ay

Element: Toprak Nitelik: Sabit

Somut dünya ile tanışmak, determinite içinde kendi yerimizi sınamak ve elde ettiklerimizi anlamlandırmak adına Boğa burcu konuları ön planda olacaktır. Boğanın sabırlı olması ise karıştırılan bir konudur. Şöyle düşünülmelidir. Bebek aslında ihtiyaçları için sabırsızdır. Fakat hareket edemez. Hareket kabiliyeti pek gelişmemiştir. Kundakta ya da kucaktadır. İhtiyaçları içinse son derece hassastır ve ihtiyaçlarını elde etmek için elinden ne geliyorsa yapar. Ağlar, kusar, sızlanır. Sadece bunları dile getiremez. Fakat sabittir. İsteklerini elde edene kadar somurtmaya, ağlamaya devam edecektir. İşte Boğa'nın pozisyonunda karıştırılan en önemli konu bu sabrın konusudur. Sabırlı olmak ve sabit fikirli olmak arasındaki fark karıştırılmamalıdır.

KARŞILAŞTIRMALI BAKIŞ

BOĞA BURCU

*

Sabit Toprak'tır.

Ayakları yere sağlam basar.

Güvence ister.

Otoriterdir.

Yönetmeyi sever.

Değişimi istemez.

Değiştirmeyi yeğlemez.

Kontrol etmeyi yeğler.

Maddi güvencedir.

Determinitedir.

Somutluğa giriştir.

AKREP BURCU

*

Sabit Su'dur.

Sezgiler ile hareket eder.