Ekim 2021 Ay Takvimi
Sevgili arkadaşlarım,


Bizler Ay altı alemde yaşarız. İdrakimiz Güneş tarafıyla ilişkiliyken bilinçaltımız, dişil yönümüz Ay burçlarımızla alakalıdır. Başımızı kaldırdığımız an karşılaştığımız bize en yakın ışık kaynağı Ay'dır.


Ay öyle hızlı döner ki kendi turunu 27,3 günde tamamlar. Bu süreçte ise 12 burcu da tek tek geçer. Her burçtan geçişi ise o burcun tesirini dünyamıza taşımasına vesile olur. Ay hangi burçta ise o burcun ihtiva ettiği tesir alanları günümüzü, programlarımızı, duygu ve güdülerimizi etkileyecek demektir.


Sizler için Ay'ın burç geçişlerini tablolaştırdım. Artık kendi yaşamlarınızda Ay'ın burç yerleşimlerini takip edebileceksiniz.


Ek olarak Ay Evreleri tablomuza da bakmayı ihmal etmeyin!

Ay Koç Burcundayken: Spor yapmak ve bedeni harekete geçirmek iyi gelir. Riskli eylemler için bu günler ilgi çekicidir. Girişim, cesaret ve atılım gereken zamanlarda Ay'ın koç burcundaki günler değerlendirilebilir. İtiraflar yapmak, dürtüsel davranmak bu günlerde öne çıkacaktır.

 • Baş masajları iyi gelir. Göz tamponları ve burun maskeleri iyi gelir.

 • Arka arkaya bir kaç kere koç günlerinde saç ve sakal kesimi geçici kelleşmeye yol açabilir.

 • Kaş bakımlarınız için bu günleri tercih edebilirsiniz.

 • Bugünlerde ıslak saçla dolaşmayın. Migreni tetikleyecek etmenlerden (kahve, çikolata vb.) uzak durun.


Ay Boğa Burcundayken: Keyifler, konfor alanlarımız öne çıkar. Bahçe işleri, toprakla uğraşmak için gayet keyifli günlerdir. Bol bol yemek yemek ve doyumsuz bir iştahla baş başa kalmak bugünlere özeldir. Diyete başlamak için uygun değildir örneğin. Fakat güvenceler, banka işleri, hesap açmak, kumbara yapmak, birikim için adım atmak bu günlerde daha uygundur. Söz, düğün, nikah gibi organizasyonlarınızın başvuru tarihi ve planlamasını bugünlere denk getirebilirseniz kalıcı adımlar atmayı sağlarsınız.

 • Diş taşlarınızı temizletmek için bu günleri tercih edebilirsiniz. (Diş ameliyatları içinse bu günlerden kaçınmalısınız!)

 • Güzellik merkezleri ve spa, masaj gibi aktiviteler için bu günleri tercih edin.

 • Boğazınızı tahriş edecek sıvı (asitli içecek, alkol vb.) ve gıdalardan uzak durmalısınız.


Ay İkizler Burcundayken: Bilgi edinmek, eğitimlere başlamak, ödevleri tamamlamak, kitap okumak, internette sörf yapmak, araştırmak için ideal günler. Böyle günlerde alacağınız bir ürünü en uygun fiyata bulabilirsiniz örneğin. Dedikodulara da açık bir gündür. Zihni doğru eylemlere yönlendirmeyi denemelisiniz. Ticari faaliyetleriniz, pazarlama, kısa seyahatler, seyahat kartı çıkarmak için de uygun günlerdir.

 • El bakımı için bu günleri tercih edebilirsiniz. (Tırnak kesimi için ideal değildir!)

 • Uçucu yağlar ile yapacağınız bakımlar iyi gelecektir.

 • Odaklanılması gereken kalıcı işleriniz için de uygun değildir.

 • Üst solunum yolu enfeksiyonlarına açık bir gündür. Bu günlerde tozlu işler içinde olmamalı, bol bol havadar alanlarda vakit geçirmeyi deneyimlemelisiniz!

Ay Yengeç Burcundayken: Evde vakit geçirmek, misafir ağırlamak, aile ziya