Güneş Tutulması ve Burç Yorumları

14 Aralık 2020


Sevgili Arkadaşlarım,

14 Aralık 2020’de Yay Burcunun 23. Derecesinde bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Etkisi min. 6 ay üzerimizde olacak. Bizler için 2021 yılının ilk yarısını nasıl geçireceğimiz konusunda oldukça önemli bir tutulma olacak. Güneş Tutulmaları yeni başlangıçları ifade eder fakat bu tutulma Güney Ay Düğümü tarafında gerçekleştiği için uzun zamandır yenilemeye ihtiyacımız olan konular hususunda yenilik getirecek demektir. Örneğin artık şu korona illetinden kurtulmak ve yenilenmek istiyoruz. Ya da uzun zamandır işsiziz ve artık bir yenilenme arayışı istiyoruz. İş, aşk, mevki, sağlık gibi konularda küllerimizden yeniden doğmak için bu tutulma bizi DESTEKLEYECEK.


En çok Ateş ve Hava elementi burçları etkilenecekler. Yay, İkizler, Koç, Aslan, Terazi ve Kova Burçları 1. Dereceden bu tutulmadan etkilenecekler. Boğa, Başak ve Oğlak Burçları ise yaşamlarında görmedikleri yeni deneyimleri, yeni yetenek alanlarını keşfedecekler. Ummadıkları farklı işlerde, farklı aşklar yaşarken kendilerini bulabilirler. Yengeç, Akrep ve Balık Burçları ise bu tutulmada iradelerini geliştirecekler. Sabah okulunu okuyan akşamları ise okumak için çalışan öğrenci gibi hissedecekler kendilerini. Biraz fazla çalışmak ve kendi hayalleri, hedefleri için yaşamlarını programlamaları gerekecek.


Tutulma ülkemizden gözlemlenemeyecek.

Güney Amerika bölgesinde görülecek. Arjantin, Brezilya’nın güneyi, Şili en çok etki alacak yerler. Paraguay, Peru, Bolivya ise gölgeli şekilde tutulmayı gözleyebilecekler. Dünyanın bu bölgesinde görülen tutulma sular, depremler ve okyanus akıntıları ile değişen hava koşullarını, mevsim zorluklarını ön plana taşıyabilir.


Hem okyanus akıntıları önemli hem de dünyamızın karasal oksijen deposu amazonlar tıpkı akciğerimiz gibi bizim için çalışır. Buralarda yaşanacak olumsuzluklar tüm dünya ülkelerini coğrafi olarak tehdit altında bırakabilir. Ekonomi, siyasi yaptırımlar nedeniyle yine canımız acıyabilir. Artık doğa karşısında çaresiz olduğumuzu, doğayla iç içe yaşam alanları yaratmamızı hatırlamamız gerekiyor!


Tutulma Derecesi:

(23 derece Yay Burcu, 23 derece Kova burcu gibi çalışır. Derecenin Terim ve Dekan Yöneticiliği Satürn’e çalışıyor)

Tutulma Derecesi Kova Burcu özelliği taşıyor. Terim ve dekan yöneticiliği de Satürn gezegenine çalışıyor. Teknoloji ile kolektife hizmeti göreceğiz. Globalleşmenin önemini bir kez daha anlayacağız. Haberleşme, teknoloji, sibernetik iletişim ön planda olacak. Devlet, hükümet toplum ve halk için öncelikler alacak.


Özellikle sağlık konusunda umutlu bir alanı temsil ediyor. Avantajı sağlık konusunda halkın ihtiyaçları öncelikli motivasyonlarımızı oluştururken dezavantajlı kısımda bilgi kaynaklarının kirliliği, pratik uygulamalardaki dikkatsizlikler nedeniyle yaşanan krizli süreçler bizi bekliyor olacak.


Merkür, Güney Düğüm kavuşumu ve Merkür ile Mars üçgeni bizi zorlayacak. Ülkeler bilgi kaynaklarını gizleyebilir. Sızan bilgiler hükümetlere karşı inancın yitirilmesine vesile olabilir. Halk ayaklanmaları ve başkaldırılar gerçekleşebilir. Devlet yöneticilerinin kartlarını açık oynaması gerekecek. Ayrıca bilgi gezegeni Merkür’e gelen Mars üçgeni uyumlu gibi gözükebilir fakat tam tersi şekilde hızlı uygulamaların yaşattığı sorunları büyüteceğini bilmeliyiz. Merkür’ün Başak Burcu gibi B planlar yapabilecek bir burca ihtiyacı vardır. İkizler Burcu gibi deneyler yapmaya teşvik edici alanlara ihtiyaç duyar fakat Merkür’ün Yay Burcundaki konumu ve Mars’tan aldığı destek açısı B planları olmadan, hızlı ve taraflı uygulamalar nedeniyle sağlık ve ekonomi konusunda zararı büyütecektir.


Kişisel haritalarınızdaki bu tarz konulara yönelik tıkanıklıklarla ilgili kullanabileceğiniz basitçe semboliklerin var olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için derlediğim “Astrolojiyle Haritanın Üzerine Çıkmak” kitabımızı temin ederek tıkanıklıklarınızı giderebilirsiniz.


http://www.astrolojiyasam.com/kitap-haritanin-uzerine-cikmak


Sabit Yıldızlar:

Tutulma Anı Ras Alhague yıldızı ile kavuşuyor. Bu yıldız Ophiuchus Takımyıldızındadır. Hani şu meşhur bahsi geçen Yılancı takım yıldızı. Yılanı elinde tutan figürle görülür gökyüzünde.

Yılan ezoterik bilişte derisini değiştiren, yenilenen ve şifayı taşıyan anlamı ile karşımıza çıkar. Tıp alanı o kadar çok parlayacak ki. Bu tutulma bize şifa ve arınma için büyük bir alan sunuyor.

Tutulma 142 no saros ailesine ait.


Bu tutulma ailesine ait diğer tutulma yıllarında ise sağlık alanında aşağıda belirttiğim gelişmeler yaşanmış.


12 Kasım 1966 tutulması (Etkisi min. 6 ay sürdüğü için 67 yılını kapsayacaktır.)

 • 7 Ocak 1967 Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı bir açıklama yaptı; Türkiye'de 25.000 frengili,10.000 cüzamlı, 750.000 veremli var.

 • 31 Mayıs 1967 Türkiye'de ikinci kez bir hastaya yapay kalp kapakçığı takıldı.

 • 1967 yılında tıp tarihine geçen önemli bir gelişme oldu. İnsandan insana yapılan ilk kalp nakli ve operasyonun da nispeten başarılı olması nedeniyle tedavi tarihe bir ilk olarak geçti.

22 Kasım 1984 (Etkisi min. 6 ay sürdüğü için 85 yılını kapsayacaktır.)

 • 19 Şubat 1985 Cumhurbaşkanı Kenan Evren bozuk ilaç yapanlar için " Bu adamların kafasını koparmak lazım" dedi.

 • 18 Ağustos 1985İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, "AIDS homoseksüellere Tanrının bir gazabıdır" dedi.

04 Aralık 2002 (Etkisi min. 6 ay sürdüğü için 2003 yılını kapsayacaktır.)

 • 23 Nisan 2003SARS virüsü nedeniyle Çin Halk Cumhuriyeti'nde okullar iki hafta tatil edildi.


Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.astrolojiyasam.com/blog-kenanyasin
Sizler için hazırladığım tüm videolarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://bit.ly/2IqDyw5


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


Sideral Zodyak’a göre yani Vedik bilgilerine göre:

Tutulma 28 derece Akrep Burcunda gerçekleşecek. Bu derece Jyeshta nakshatrası ile birleşir.

Merkür-Mars kontrolünde olan bu takımyıldız aynı batı bilgilerinin bize sunduğu alanı yine gösteriyor. Gücümüzü kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. Ketu tarafında yani Güney Ay Düğümü tarafında gerçekleşiyor. Mücadele gücümüz fazlaca tetiklenecek. Bilgi savaşları göreceğiz. İletişim, lojistik kanalları ön planda olacak. Kısa yoldan kar elde etmek isteyenlerle ilgili zorlu mücadelelere şahitlik ediyor olacağız. Ayrıca Akrep tarafı Arap ülkelerini gösterir. Arap ülkeleri ile ilgili sağlık, geri dönüşüm, ekonomi, petrolün dönüşümü, işçi ve sendikalarla ilgili zorluklar ortaya çıkacaktır.


Arkadaşlarım, Jyeshta önemli bir nakşatradır. Vedikte 27 Nakşatra kullanırız. 27 Nakşatra 3 bölünür. İlk dokuzlu kişisel alanlara hitap eden nakshatralardır. Aswini ile başlarız yola. Sonraki dokuzlu ise toplumsal alanları etkileyen nakshatralardır ve en sonki dokuzlu kolektife hizmet eden takımyıldızlardır. Jyeshta ise 18. Nakşatra olarak tam bu geçişte yer alır. Toplumsal alandan kolektif alana geçiş nakşatrasıdır. Yani toplumların ürettikleri çalışmalar, kolektife hizmet etme adına dönüşüyor olacak önümüzdeki aylarda!


Gelin, ülkelerin üzerindeki etkisini inceleyelim...Bu tutulmadaki sembolümüz “ŞEMSİYE”


Jyeshta Nakshatrası küpeler, sirküler objeler ve şemsiyeyi sembolize eder. Şemsiye aslında bizi yağmurdan koruması için kullandığımız şekilli bir araç değildir. Şems kökü güneş demektir. Aslında şemsiye kelimesi güneşlik anlamı taşır. Bizi güneşten koruması için kullanılmak amacıyla ilk başta ortaya çıkmıştır. Su geçirmez kumaşlar üretmeyi ilk başta düşünmüyorduk. Peki ezoterik anlamda nedir? Güneş bilgi demektir fakat yoğun olduğu zaman güç, ego ve başarı konularında acımasızca yakar ve kavurur. O nedenle şemsiye kullanmak bir nevi kişisel egodan korunmak, güce karşı büyülenmemek, kendimizi, haddimizi bilmek adına kendi gölgemizi yaratmak anlamına gelir.


Sembol olarak bir şemsiye çizmenizi ve o şemsiyenin altına kendinizi güçlü hissettiğiniz, başarmak istediğiniz konuları kelime kelime yazmanızı istiyorum.
Örneğin, -Bu yılki sınavlarımda başarılı olmak istiyorum değil; geniş zaman kipi kullandığımız cümlelere niyetlenelim.

 • “Sınavlarda her zaman başarılıyım.”

 • "Aşkımı doyasıya yaşıyorum".

 • "Sevildiğimi biliyor, her daim hissediyorum".

 • "Edindiğim bilgiler önümü aydınlatıyor".

 • "İşimde her zaman takdir ediliyorum".

 • "İlişkilerimde çok seviliyorum".

Gibi örnek cümleleri çizdiğimiz şemsiyenin altına kazabiliriz...


Bu kâğıtları Haziran Ayı’ndaki tutulmaya kadar koruyacağız. Önümüzde bir yerde olması önemli. Her daim görebileceğiniz bir yerde bulundurmanızı öneriyorum.

Hepimize Şifa Olsun...
Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.