HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI...

Güncelleme tarihi: 31 Tem 2020

21 Haziran 2020Sevgili Arkadaşlarım,


21 Haziran 2020 günü bir Tutulma yaşayacağız Yengeç burcunun tam ‘0’ derecesinde. Nedir bu tutulma? Neden bu kadar bizim için önemli?

Aslında hep çağlar boyu, tarihler boyu hep karşımıza bir tutulma çıkıyor. Tutulmanın sonrasında hatta arifesinde de hep bu tutulmanın etki ettiği bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Onun için aslında bu dolunaylar, yeni aylardan belki de çok çok daha etkili bir durum. Yengeç Burcu'nun ‘0’ derecesinde Halkalı Güneş Tutulması yaşayacağız.


Bu tutulmada en çok öncü burçlar etkilenecek. "KOÇ, TERAZİ, YENGEÇ ve OĞLAK" burçları etkilenecek.


Haritalarınızda ‘0’ derecelerde gezegenleriniz varsa siz de daha çok etkileneceksiniz.


Sadece bizleri değil, içerisinde bulunduğumuz dünyayı, içinde bulunduğumuz bu kaosu etkiliyor. Çünkü 21 Haziran coğrafi bilgilerimize dönecek olursak Kuzey yarı küreye Güneş ışınları Yengeç dönencesine dik gelir yaz başlangıcıdır ve o gün en kısa gece ve en uzun gündüz yaşanır.


Bir de üzerine tutulma yaşayacağız. Bu tutulma bizim için çok değerli. Önümüzdeki süreçlerde bizi nerelerde etkileyeceğini de özetliyor. Tutulma Afrika’dan ilerliyor Arabistan’ı geçiyor oradan da orta doğuya ve Çin hattının üzerinde gerçekleşiyor ve bitiyor. Başka bir ülke olarak Amerika’da pek tabii etkileniyor olacak bu tutulmadan.
Bu tutulmadan başladığı işi bir türlü bitiremeyenler etkilenecek. Başladığı işi yarıda bırakanlar etkilenecek. Başkalarının hedeflerini bulması için yardım edip kendi hedeflerini unutanlar da pek tabii etkilenecek. Bir tarafımız dünyaya dönükken diğer tarafımızın da bilgelikle aktığı, bilgeliğe ve aydınlanmaya ihtiyacı olan kişiler daha fazla etkilenecekler bu tutulmadan iyi ya da kötü.


Bir tarafta rasyonalite varken diğer yandan da bu bilgileri öğrenmek istiyorum diyenler olacak.

Uzun zamandır sevgili okurlarım bilir, ülkeden kaçmayın, ülkeyi terk etmeyin diyorduk, terk ettiğiniz yer de sizi iyi gelecek beklemiyor olabilir diyorduk. Mültecilere değindik ve dedik ki “mülteci sorunu” sonrası oluşan krizlerle mücadelemiz karmik bir etkiye dönüştü artık…

Sadece bizim ülkemizde değil, görüldüğü gibi tüm ülkeler için geçerli olan “Kaçtığımız yere, kaçtığımız şeyi de götürürüz ”diyorduk. Artık bunun idrakine vardık bu tutulmadın da etkisiyle.

Artık evlerimizde daha çok çalışmaya döneceğiz. Daha çok eve iş getiren bir model olacağız.


Farklı olan ve varsa bunları paylaşacağız.


Vedik Astrolojiye göre ‘Mrigashira’ nakshatra 4.padasında gerçekleşiyor bu tutulma. Bu pada çok fazla kuşku, şüphe ve tartışma çıkartıyor olacak ikili ilişkilerde. Bu Yengeç burcunda oluyor diye İkizlerden uzaklaşmamamız gerek. Astrolojide antiscia kıllanırız ve Yengeç burcun İkizler burcuna yansır. Yani Yengeç burcunun içerisinde İkizler burcu da vardır. Burada söylemeye çalıştığım Yengecin içe dönük yapısının aslında çokta o yönde olmadığıdır. Çok daha değişken bir yapıya sahiptir diyebiliriz. Fakat bir yere ait olma isteğinden de vaz geçemez. Yengeç enerjisi üzerimize sinerken, ikizler burcunun da doğasından etkileneceğiz.


Yapılması gerekense ikili ilişkilerimizi çok fazla önemsemek olmalı. Yapacağımız işlerde, girişimlerde fikir almak, danışmak bizler için uyun olacak. Ölçüp tartarak hareket etmememiz mi gerekecek. Tam teslimiyet mi? yoksa kuşku duymak mı? Örnekleyecek olursak; dırdırcı kadın modeli, stolker olmak gibi adlandırdığımız rollere büründürebilir bu tutulma bizleri.


Yani her duyduğumuza inanmamak kanmak mı? Kuşku duymak, şüphe etmek ya da güvenmemek mi? yoksa iyiye güzele ve doğruya niyetleniyorum mu? Korkularıma rağmen teslim oluyor demek ve bunları başarmak önem sıramıza yerleşecek. Bunları başarabiliyor olmak, ilişkilerimizde güven prensibi ile ilerleyebileceğiz.


Bunları başaramaz isek boşanmalar, ayrılıklar, zorluklar olacak. Bu ayrılıklar aslında çokta düzgün bitmeyecek, etik olmayacak. Terk ettiğimiz yeri düzgün bırakmamız gerekecek. Ayrıldığımız ortamı toparladıktan sonra gitmez isek karma devreye girecek ve tarih tekerrür edecek ve tekrar ilerde karşımıza çıkartabilecek bir etkide olacak bu tutulma. Ölçüp tartmak, yeterli geliyor mu? Kendimizi yeterli hissediyor muyuz? Bazı noktalarda.


Heyecan verici enerjiler de hakim olacak. Güzel enerji nerede biz orada olmak isteyeceğiz. Parterimiz bize heyecan veriyor mu sorgulayacağız? Ya da önünüze engeller mi koyuyor? İlişkilerde de bu sorular önceliğimiz olacak. Sınırlarımızı belirlemek isteyeceğiz. Pek tabii bu durum sadece parteriniz değil, tüm ikili ilişkilerde geçerli olacak.

Maddi kısmına değinecek olursak. Yengecin öncelikle Medikal Astrolojide mide ile alakalıdır. Mide solar pleksus ile de alakalıdır. Mide yanmaları söz konusu olabilir. Bu tutulma Mide yanmalarımızı tetikleyebilir. Çünkü yeni bir iş başlangları yapmak isteyeceğiz. Hayatın içerisinde kendimizi artık nerede konumlandırmak istediğimizi gözlemleyeceğiz. Bunları sadece ‘Aile ve Yuva’ hanemizde değerlendirmeyeceğiz. Bir şeyleri ortaya çıkarmak, yeni bir iş yapmak ve artık içimizdeki yetenekleri dışarı çıkarmak isteyeceğiz.
"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."