İÇİNİZ, DIŞINIZLA BİR Mİ?

Sevgili Arkadaşlarım,


Yeni bir döngüye hazırlanıyoruz. 20 Yıllık önemli bir döngü bu yılın son ayı ‘21 Aralık’ta’ başlıyor. Önümüzdeki yeni yıllarımızı nasıl geçireceğimizi, nasıl bir sürecin bizleri beklediği ile ilgili yayınlar yapmaya, yazılar yazmaya devam ediyorum. Bu yazımızda ise kendimize ne kadar samimi olduğumuzla ilgileneceğiz.


Sizler için hazırladığım tüm yazılarıma

https://www.astrolojiyasam.com/blog-kenanyasin

ulaşabilirsiniz.Sizler için hazırladığım tüm videolarıma

http://bit.ly/2IqDyw5

ulaşabilirsiniz.

Şeffaflık yani içi ve dışı bir olmak!


Bu öyle zor ki birçoğumuz için. Astrolojide iç ve dış göstergesi; ışık kaynaklarımız Güneş ve Ay’dır. Ne zaman ki içimizi gösteren Ay, dışımızı anlatan Güneş’le karşı karşıya gelir o zamanlar dolunay olur. Dolunayların bizler için ne kadar sancılı geçtiğini, “baş ağrılarımızı”, “içsel yaşadığımız gerginlikleri” belirtmemize gerek yok.


Güneş ve Ay bizim Annemiz ve Babamız gibi düşünelim. Bir de toplum içinde ‘anne’ ve ‘baba’ motifi olarak seçtiğimiz kişiler vardır. Kimisi öğretmenini annesi yerine koyar kimisi patronunu babası yerine koyar.


Bunların astrolojik göstergesi ise Jüpiter ve Satürn’dür. Toplum içindeki anne ve baba motiflerimizi bu iki toplumsal gezegen ifade ederler.


Jüpiter ve Satürn gökyüzünde 20 yılda bir kavuşurlar ve her kavuşumlarında yeni bir 20 yıllık döngü oluştururlar.


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


Bu yıl bu kavuşuma şahit olacağız.


21 Aralık 2020 itibariyle iki gezegen Kova Burcu’nda kavuşacaklar.

Bundan 20 yıl önce ise 28 Mayıs 2000 Yılında Boğa Burcu’nun 22 derecesinde kavuşmuşlardı.

Şimdi ise Kova Burcu’ndaki kavuşumlarına şahit olacağız.

Astrolojide antiscia ve kontra-antiscia diye bir teknik kullanırız. Gezegenlerin birbirine yansıdıkları burçlar olarak bu tekniği kısaca tanımlayabiliriz. Kova Burcu, Akrep Burcu’na yansır ve Boğa Burcu’da Aslan Burcu’na yansır. Bu demektir ki Kova’nın içinde Akrep’ten var ve Boğa’nın içinde de Aslan’dan vardır. Fakat diğer burçlar ise birbiri ile aynı konuları hiç paylaşmazlar. Yani Boğa ve Kova burçları kontra-antiscia’dır. Birbirini hiç anlamayan iki burçtur diyebiliriz.


2000 yılından beri toplumdaki anne ve babamız bize Boğa Burcu doğasını taşıyordu.

Tüketim, biriktirme, kendine güvenlik alanı oluşturma, kaynaklara tutunma ve konfor alanları yaratma üzerine bizi güdülüyordu.


Yeni 20 yıllık döngümüzde ise toplumdaki anne ve babamız bizlere Kova Burcu doğasını taşıyacak.


Yani üret, geliştir, yeni olanı dene, farklı şeyler yap, eyleme geç, hakları savun, topluma katkı sağlayacak eylemlerde bulun ve insanlığa hizmet et diyecek.


Bu yeni süreçleri hazmedebilmek ve nasıl gerçekleştireceğimizi incelemek için Kova ve Boğa Burç’larının antiscia’larını inceleyebiliriz. Yani Aslan ve Akrep burçlarını…

Aslan, görünür olma ile alakalıyken Akrep içte olanla alakalıdır.