ISPANAK ZEHİRLENMESİ ASIL NEDENİ

Güncelleme tarihi: 27 Mar 2020


Son haftalarda zehirlenme vakaları artınca ve kamuoyunu çeşitli yanlı haberler meşgul edince kolları sıvayıp yine merakıma yenik düşüp İkizler Ay’ımı çalıştırıp bu konuda ne yapabilirim, nasıl öğrenebilirim diye sordum kendime…


HANGİ SEMBOL?


İlk aklıma gelen Ispanak hangi sembol ile ilişkili astrolojide, bunu kavramayı istedim. Gezegenler birer sembol ve her objeyi, temayı, eylemi bir gezegen ile bağdaştırabiliriz. Astroloji biliyoruz ki bir sembol ilmi..

Örneğin gözlük, Merkür gezegeni ile bağdaşır. Okumak ve görmek ile alakalı bir araçtır ve Merkür okuma, yazma, kabiliyet ve araç ile ilişkili gezegendir.

Örneğin Atlar, Jüpiter ve yay burcu ile alakalıdır. Özgürlüğü, keşfetmeyi, sınırları genişletmeyi, yolculukları anlatır.


Ispanak ise Mars ve Merkür ile sembolize ediliyor astrolojide.

Bu bilgiyi edindim.


Sıra geldi bu zehirlenme olayını neyin gösterdiğine?


Bu hafta gökyüzü transitlerinde Mars ve Neptün 150 derecelik açısı vardı.

Neptün, tarihteki salgınlarla alakalı bir jenerasyon gezegeni. Neptün, balık burcunda ve balık; yayılma, popülasyon hareketlerini temsil ediyor. Mars ise bir tetikleyici ve kendi yönetimindeki konu/nesne/obje/eylemlere karşı bir sembol doğuruyor.


Yani konu ıspanak değil de Mars’ın diğer göstergelerinden biri olabilirdi. Yangın, kaza vb. gibi. Ki bunları da bu hafta içinde fazlasıyla gördük.

  • Sivas'ta fabrika yangını 08.11.2019 - 13.11 | Son Güncelleme 08.11.2019 - 15.35 İstanbul(DHA)

  • Arnavutköy’de fabrika yangını kontrol altına alındı 02.11.2019 - 17.09,Son Güncelleme: 02.11.2019 - 18.25

Peki, neden Neptün ve Mars uyumlu çalışmıyor da sanat, şiir, beste, ilham gibi Neptün’ün içerdiği bu güzel konular ortaya çıkmıyor?


Çünkü Neptün ile Mars arasındaki açı görülmeyen dediğimiz 150 derecelik bir açı. Titanik’in batma olayında çok fazla karşımıza çıkan bir açı türü. Görülmeyen, bilinmeyen yerden gelen demek.


Bu nedenle kazalar, yangınlar ve salgın hastalıklar gibi nedenleri bu transit açıklamakta.

Bunu da kavradık. Fakat hala yetinmiyorum tüm bu bilgilerle.. Çünkü halkın zehirlenmesi! Bu ne acı bir durum.

Kendimizi teslim ettiğimiz, güvendiğimiz devletimiz, Tarım Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, kontroller… Tüm bunlar öyle ki masamızdaki mahremimize kadar girmiş ve bizi asırlardır tükettiğimiz bir ıspanakla vuruyor…

Bu işin içinde bir bit yeniği olduğu da içimi kemiriyordu. Bu konuda yine Astroloji muazzam bir kapı.


Horary dediğimiz an astrolojisi tekniği kullanabiliyoruz. O ana ait içinizi kemiren bir soru varsa bunu sorarak anın haritasını açıyorsunuz ve size bu harita cevabını sunuyor.


Marilyn Monroe’nun ölüm sebebinin ne olduğunu öğrenmek için danışabildiğimiz gibi çok basit sorularda bile astrolojiye danışabiliyoruz. Bir Kurban Bayramı günü “Halamda kavurma var mı?” diye sormuştum örneğin.


Size her zaman cevap ve çözüm sunan bir matematik ilmi var karşınızda. İşte burada da Ispanak zehirlenmesinin ardında yatan gerçeği sordum.


ISPANAK ZEHİRLENMESİ ASIL NEDENİ NE?


Haritayı inceleyelim birlikte.

Yükselen 23 derece kovada. Ispanak’ın sembolü Mars ise 8. Evde (zehirlenmeler evi) terazi burcunda, zararlı bir yerleşimde. Yükselen burca üçgen açı ile bağlanıyor. Diğer ıspanak göstergesi Merkür ise akrepte. (Akrep, zehirlenmeler) retro, tekrarlanan vakalar ve 21 derece olarak yine yükseleni kare açı ile görüyor.


Harita radikal ve ıspanağı, zehirlenmeyi, kolektifi(kova), olayın kök sorununu öğrenmek isteyen, olaya şüpheyle yaklaşan astrolog beni, (Kovanın yöneticisi Satürn –kök sorun- 11. Evde –astrolog- ve olaya şüpheyle yaklaşan -12. Ev girişinde ve Plüto kavuşumunda-) anlatıyor.

Karşı taraf 7. Ev ise aslan yönetiminde. Güneş yöneticisi ve Güneş ile Satürn arasında sekstil açı var.


Bunlar firmalar, yönetimi ele geçirmiş üst firmalar. Akrep sebebi ile ilaçlama firmaları, geri dönüşüm sektörü içerisinde yer alan işlemler yaptığını düşünüyorum. Hani ürüne zarar veren herbisitler (otlar) ayıklama amaçlı kullanılan zirai ilaçlama firmaları.


7. evin içinde kıstırılmış Başak burcu da var.