Jüpiter Kova Burcunda
Sevgili Arkadaşlar,Jüpiter, Güneş sistemimizin en büyük planeti ve bir gaz devidir. Evrensel bolluk ve bereketin simgesidir. Koruyucu ve kollayıcıdır. Bütüncül bakmaya vesiledir. Kaotik düzen içerisinde uyumu getirir. Hakikat bilinci esastır… Mitolojideki Zeus’tur. Genişletmek, büyümek ve yayılmak onun prensiplerindendir. Sınırlarımızı aşmamıza vesile olandır. Jüpiter aynı zamanda ticaretin ve tüccarlığın da bir göstergesidir.


Jüpiter gezegeni 29 Aralık 2021 tarihine kadar Kova Burcunda seyredecek. Toprak (Oğlak Burcu) elementinden hava (Kova Burcu) elementine geçiş yapıyor. Jüpiter’in doğası ile Oğlak Burcunun doğası birbiriyle uyumlu değildi. (Jüpiter Oğlak Burcunda düşüştedir). Zor koşullar ve engelleri aşarak büyüyebileceğinizi vurguladı. Emek olmadan, çaba sarf etmeden bir şey elde edilmeyeceğine dair deneyimler kazandırdı.


Haritalarınıza Jüpiter hangi burçtaysa bereket ve şans anlayışınız da o yönde olacaktır. Geçirdiğiniz geçmiş bir yıllık süreci ne şekilde deneyimlediğinizi şimdi çözümlediğinizi düşünüyorum. Ama daha detayda gözlemlemek için yükselen burcunuza göre Oğlak Burcunun hangi evinize denk geldiğini oluşturduğum tablodan görebilirsiniz.


https://www.astrolojiyasam.com/yukselen-burc-tabloGünlük yaşamımızda Jüpiter’in bir yıldır Oğlak Burcunda olması sizlere “Çalış çabala aynı yerde sayıyorum”dedirtmiş olabilir. Kimilerinize ise Jüpiter’in dokunduğu yeri büyütme enerjisi ile “tembellik ve rehavet” vermiş olabilir. Oğlak Burcunun doğasına ters düşen bu durumu eğer yayılarak geçirmeyi tercih etmişseniz zamanı geldiğinde silkelenmeniz gerektiğini de sizlere göstermiştir…


Eğer umutlarınızın tükendiğini hissediyor, kendinizi yeni şeyler yaşamak konusunda kısıtlıyorsanız Jüpiter’i güçlendirme vakti gelmiştir. Uzman astroloji bilgisine sahip olmanızı gerektirmeyen kitabımda sizler için kaleme aldım. Haritanıza özel sembolleri çalıştırıp, “Astrolojiyle haritanızın üzerine çıkabilirsiniz.”

Peki Kova Burcuna geçişi ile nasıl etkileneceğiz?


 • Önünüze gelen şansları ne şekilde değerlendirmek istediğinize karar verecek özgürlüğe sahip olacaksınız…

 • Toplum içerisinde eşit enerjiler içerisinde olacak ve aynı frekansı yaymanıza vesile olacak.

 • Sizleri ayrıştıran özelliklerinizi fark etmenize vesile olurken, farklılıklarınızı özgürce ifade etme olanağı sunacak.

 • Kendinize inanır ve farklılıklarınıza odaklanırsanız ancak büyüyecek ve zenginleşeceksiniz.

 • Sadece sizin değil başkalarının da özellikleri olduğu kanaatine varacak bilgelikte olmanıza vesile olacak.


Olumsuz yönlerine bakacak olursak


 • Özgür bir ruha ve bedene sahip olmanın kibrine kapılabilirsiniz.

 • Anarşi geliştirebilirsiniz.

 • İsyan bayrağı çektirebilir.

 • Ben hepinizden farklıyım dedirtebilir.

 • Sadece kendinizin özgürlüğüne inanıp başkalarının özgürlük alanlarını ihlal edebilirsiniz.

 • Lafta kalan sözler de olası pek tabii.“Her insan kendine yakışanı yapar çünkü kalite asla tesadüf değildir.” - T. S. Eliot


Jüpiter’in olumsuz yönlerinden korunmak adına kendi iradenizi kullanmanızı ve hepinize bolluk bereket getirmesini diliyorum…Hepinize Şifa Olsun...


Sevgiyle…


KENAN YASİN BÖLÜKBAŞI

ASA Dip. ISAR Cap. MAPAI, OPA MembeDanışmanlık için:

Whatsapp: +90 0533 816 56 88

E-mail: astroyasam@gmail.com

Instagram: https://www.instagram.com/kenanyasin/

YouTube: http://bit.ly/2IqDyw5