Merkür Koç Burcu’na giriş yaptı, ÜLKEMİZDE NELER OLACAK?

Güncelleme tarihi: 31 Tem 2020
“Hızlı gitmek istiyorsan, yalnız git…

Ama eğer uzağa gitmek istiyorsan, işte o zaman insanlarla birlikte ol.”

Afrika Atasözü Ticarette, ekonomide, sağlıkta, seyahatlerde ve iletişimde ivme kazanacağız.

Astrolojide Merkür, zihnimiz ve düşüncelerimizdir. Koç ise ilk anı, hızı anlatır. Yine Merkür de hızlanmayı. Merkür’ün giriş anı haritasında Satürn ile uyumlu açısı beni umutlandırıyor. Satürn bilgi, teknoloji demektir. Teknolojide hızlanmamıza olanak tanıyacak bir sürece girdik.

Hayatımıza hız, eylem ve coşku katmak istediğimiz zamanlardayız. Durmak bize göre değil. Bu dönemde çabuk öğrenir, çabuk algılarız. Fakat hızlı gitmenin getirdiği, olumsuzluklara da dikkat etmemiz gerekir.


Bu dönem kazalar artabilir, ev içinde yaralanmalara dikkat etmek gerekir. Bol bol terlemeye önem göstermemiz gerekiyor. Ev içi idmanlar, sporlar yapmak ve ateş enerjisini çalıştırmak, bize zihnimizi sakinleştirmek adına güç verebilir.


Yaratıcı fikirlerle donatacağız kendimizi. Hedefe gitmek için daha cesaretli davranacağız. Çabuk çözümler üretmeyi deneyimleyeceğiz. Satürn’ün uyumlu açısı, bana tedavinin daha hızlı geleceği konusunda umut veriyor.


Bu dönem tek başımıza kalsak da insanlarla fikir düzeyinde bir arada olmaya önem göstermeliyiz. Tek başımıza savunduklarımızı öne çıkartmak yerine birlik olarak tartışmalı, hak vermeli, burnumuzun dikine giderek aceleci kararlar almaktan vazgeçmeliyiz.


Ülke haritamızla birlikte değerlendirdiğimizde, ülkemizin adalet temalarını gösteren gezegen sembolleri ile bu durumun birleştiğini görüyoruz. Hapishanelerle ilgili ve mahkeme, yargı süreçleriyle ilgili Merkür Koç dönemi boyunca, yeni yaptırımların gelmesi çok olası. Bu konularda yeni yasa düzenlemeleri ve sunumu gerçekleşebilir. Uygulamaya geçiş ise bir ileriki tarihte oluşabilir. Ekonomik anlamda da değerlendirmeliyiz çünkü Merkür, kadim astroloji öğretilerinde takas, ticaret ve tüccarlıktan bahseder.


Ticaretin hızlandığı bir zamana gireceğiz fakat kontrol etmekte zorluklar oluşacak. Ani para girişleri, çıkışları, düşünmeden yapılan satışlar vb. gibi süreçlerle karşı karşıya kalabiliriz. Riskli yatırımlardan ve harcamalardan uzak durmamız gereken süreçte olduğumuzu hatırlayalım fakat neler yapabileceğimizle ilgili iletişimimizi güçlendirebileceğimiz bir süreçte olduğumuzu bilerek bu durumu lehimize çevirmeyi ihmal etmeyelim.


Merkür, kısa seyahatleri, arabuluculukları ve kargoları anlatır. Bu süreçte belirttiğim konularda hızlanacağımız için karışıklıklara açık olmalıyız. Yanlış adresler, yanlış tüketim artabilir. Seri üretim ve hızlı tüketimle baş başa kalabiliriz. Yine ticari konularda kurnazlık yapan esnaflarla, karaborsa durumlarıyla karşılaşmamız olası. Silahların patlaması, kollu kuvvetlerimize, bizi savunmak için gece gündüz çalışan polislerimize yönelik saldırılar artabilir.


Çok dikkatli olmamız gerekir. Ülke haritamız üzerindeki yansımasıyla değerlendirdiğimizde ise tüm bu konularla ilgili hükümetin koyu yasalar koyacağını, sert yaptırımlar uygulayacağını da belirtmekte fayda var.


Durumu lehimize çevirmek her zaman bizim elimizde.

Unutmayın ki, gezegenlerin değil, bizim irademiz, seçim özgürlüğümüz var.
"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."
Koç Burcu ve Yükselen Koç

Bu dönem hayatınızda merak artıyor. Zihninizi geliştirecek konular ve faaliyetlerde bulunabilirsiniz. Bunları örnekleyecek olursak, eğitim konuları ve yazmak gibi konular daha çok ilginizi çekebilir.


Hayatta kalma mücadeleniz diliniz olacak.

Bağımsız düşünce ve yeni düşünceler keşfetmek ve bunları kendinize göre formüle etmek isteyebilirsiniz.


Bu durum 27 Nisana kadar süreceğinden yeni fikirler ve düşünceler türetmek için güzel bir zamandasınız. Daha sonra düşündüklerinizi oluşturacak temelleri edinebilirsiniz.

Ayrıca Merkür’ün 11. evinizdeki Satürn ile yaptığı iyicil açı, sosyal amaçlarınızı ve ideallerinizi destekler pozisyonda ve amaçlarınızı gerçekleştirmenin sürecini kulağınıza fısıldamaya başlıyor. Bu dönemi iyi değerlendirmek sizin elinizde.


Şifa Olsun.