MERKÜR RETRO’SU DOĞRULAR / YANLIŞLAR / SIKÇA SORDUĞUNUZ SORULAR...

Güncelleme tarihi: May 20


Sevgili Arkadaşlarım,

Güneş’imize en yakın gezegenimiz Merkür, Güneş’ten 28 dereceden fazla uzaklaşamadığı için Dünya’dan bakışla onu sıkça Güneş’in önünden ve arkasından geçerken görürüz. Bu görüş açımız onun ileri ve geri hareketler yaparak ilerlediğine şahitlik etmemize ve sıkça (yılda minimum 3 kere) gerileme hareketi yapmasını gözlemlememize vesile olur.


Bu süreçte eyvah yine Merkür geriliyor, bu sefer başıma neler gelecek gibi gereksiz bir heyecan, evham ve stresle de mücadele etmek zorunda kalıyoruz.


Gezegen hareketleri pek tabi önemli fakat abartıya kaçmadan kendi anlatmak istediği konuları öne çıkararak Merkür’ün Retroları ile ilgili tüm sorduklarınızı detaylarıyla bu yazıda ele alacağım.


  • Her Merkür Retro’su sanıldığı gibi aynı etkiyi taşımaz.

  • Retrolar genellikle aynı elementteki burçları sırası ile takip eder ve diğer elementteki burçlara geçerek hareketine devam eder.

  • Retrolarda bir şeyler bozulmaz! Çünkü retro haricinde de o şeyler bozulur.

  • Fakat bozulan aygıtları tamir etmek zorunda kalmamız retro zamanını bulur. O nedenle daha çok gözümüze batar ve yapma zorunluluğu ile baş başa kalırız.

  • Gezegen düz seyrindeyken yapmadıysak. (E, kusura bakmayın) Retro sürecinde yapmak zorunda kalırız!

  • Bir nevi tamamlanma ve nihayetlendirme süreci taşır bizlere…

Merkür Retro’sunda yeni bir ilişkiye başlanır mı?

Şimdi bir kere Merkür ilişki gezegeni değildir. Merkür iletişim gezegenimizdir. Eğer siz hiçbir şekilde konuşmadı, yazışmadı, görüşmediyseniz buna ilişki değil tanışma denir. Eğer daha önceden tanışıyor fakat bir şekilde görüşemiyorsanız bu süreci çok şanslı şekilde değerlendirebilirsiniz.


Tanıştınız ve ilişki başlatmak istiyorsunuz?

İlişkiyi başlatmadan evvel tanışma sürecinizi biraz daha uzatın derim. Merkür Retro’su tamamlanana kadar sabırlı olmanız gerekir. Çünkü retro sürecinden sonra da eğer iletişiminiz aynı şekliyle devam edebiliyorsa Merkür konusunda bir problem yaşamazsınız. Pek tabi insanlar konuşa konuşa… O nedenle bir ilişkinin en önemli yapı taşı iletişimi kurabilmektir.


Retro’da doğduysam şanslı mı gelir?

Bu soru da sıkça sorduğunuz sorular arasında. Deneysel astroloji farkıyla size bu durumun şans getirmeyeceğini belirtmeliyim. Doğum haritanızda Merkür’ünüz retro ise bu süreçte daha şanslı değilsiniz. Sadece evren sizin dilinizden konuşmaya başladı diyebiliriz.


Ek bir bilgi: Yaşınız ilerledikçe, gezegenleriniz de ilerler. Doğum haritalarınızdaki retro gezegenleriniz belli bir yıl sonra düz hareketine döneceklerdir! Düz hareketine döndüğü yılları ise kendi hayatınızda değerlendirmeye çalışmalısınız.

Merkür’ün haritanızda düz harekete döndüğü yaşınızda iletişiminiz daha aktif hale gelir. Sosyalleşmeniz artar, yazı, çizi, anlatım kabiliyetleriniz, sınav başarılarınız, becerilerinizi kullanmanız ve yeteneklerinizi ortaya çıkarmanız daha güçlü şekilde yaşamınıza taşınır.


Eski sevgilim geri döner mi?

Büyük çoğunlukla döner J Bu Retro’da olmasa da diğer Retrolarda muhakkak ki tamamlanmayan, yarıda kalan cümleleriniz, hayalleriniz, ümitleriniz retro dönemlerinde yeniden hortlamak için bir şekilde kapınızı çalar. Bizzat eski sevgilinizden gelen mesajlar ya da adımlar olmayabilir fakat ona ait, yaşamlarınıza ait dokunuşlar kadersel bir şekilde ikinizin de hayatlarında tezahür eder.


"Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."Neden?

Çünkü bu ilişkide bitmemiş, yarıda kalmış, tamamlanmamış hayatlarınız vardır. Ve bu süreç siz tamamlanın, birbirinize söyleyeceklerinizi sunabilin diye gelir. Yeniden bir ilişkiye başlayın diye değil. Pek tabi ilişkiyi tamir etmek ve onarmak da gördüğümüz deneyimler. Fakat ilişkinin kök sorununu çözmediğiniz müddetçe ilişkinizin yeniden başlaması olanaksızdır.


Retrolar, ilişkinizin kök sorunlarını çözebilmeniz için iletişim kapılarını aralarlar fakat bu iletişimi gerçekleştiren kişiler yine sizlersiniz.


Merkür Retro’sunda yeni bir teknolojik alet alınır mı?

Zorundaysak almalıyız. Çünkü yumurta kapıya gelmiştir. Retrolar bizi çoğu şeye zorunlu kılarlar fakat zorunlu değilseniz beklemenizi tavsiye ederim çünkü deneyimlerimce teknoloji marketler retro bitimlerinde genellikle indirime girerler. Çünkü retro süresince birçok ürün satışı yaparlar ve yeni parti ürünler sipariş etmek için elde kalan son ürünleri indirimli fiyata satışa çıkarırlar. Bu süreçten faydalanmak için retro bitimini takip edebilirsiniz.


Merkür Retro’sunda ameliyat olunur mu?