NEPTÜNYEN YENİ AY

BALIK BURCU'NDA

13 MART 2021
Sevgili Arkadaşlarım,

Bugün saat 13:21'de Balık Burcunun 23 derecesinde bir Yeni Ay meydana geliyor.


Hassasiyetimizin arttığı, mantıktan önce duyguların bizi ele geçireceği bir sürece giriyoruz ve yaklaşık 14 gün boyunca bu etki altında olacağız.


Yeni Ay ile duygularımızı daha görünür kılacağız. Kimimiz bazı içsel uyanışlar yaşarken, kimimiz bir süredir beklediği, hayal ettiği konularda yeni başlangıçlar yaşayacak.

Yeni Ay sürecinde, duygusal yoğunluğa kapılmamak, içimizde yaşayabileceğimiz iniş çıkışları dengeleyebilmek fayda sağlayacaktır. Olay ve kavramları abartamadan, gerçeklerden kaçmadan, kendimizi kandırabileceğimiz konulardan uzak durmamız gerekiyor. Kurban psikolojisine girmemek için önce geniş çerçeveden bakabilmeli, daha mantıklı adımlar atmayı tercih etmeliyiz.


Düşüncelerimizi eyleme dökerken gerekli sorumlulukları da almamız gerektiğini vurguluyor gökyüzü. Yeni Ay' a eşlik eden Neptün hayallerimiz adına adım atma dürtüsü verirken, öncelikli olarak sağlam zemin yaratmak önem taşıyor olacak. Böylece daha köklü başlangıçlar yapmamıza yardımcı olacaktır. Balık Burcu’nda bulunan Venüs, aşk ve parayla ilgili yaşanabilecek güzel ve bereketli konuları gündemimize getirecek. İlişkiler ile ilgili kadersel bir dönemeçteyiz, ruhumuzu şifalandıracak önemli birlikteliklere adım atılabilir. Yine burada sislerin ardından bakmadan daha gerçekçi olabilmeye, fazla fazla fedakâr bir tutum içinde olmamaya özen göstermeliyiz. Maddi konularda risk almamak önem taşıyor.


Yardıma ihtiyacı olan kişilere karşı duyarlılığımız artabilir. Maddi manevi yardımlaşma hissiyatı doğabilir. Rüyalarımız yön gösterici olabilir. Kendi kendimize kalacağımız alanlar yaratarak iç sesimizi dinlemek önemli olacak.

Markab sabit yıldızının etkisini hissedeceğimiz bu süreçte; deniz kazaları, su ile ilgili problemler, zehirlenmeler yaşanabilir.


En yoğun etkilenecek burçlar: Başak, Balık, Yengeç, Akrep


Haritalarınızda 23 derece yakınlarında gezegenleri olanlar o gezegenin bulunduğu ev alanında etki alacaklardır.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Daha çok ruhsal konularda etki altında olacağınız bir yeni ay. Hassas ve duygusal hissedebilirsiniz. Kendinizle baş başa kalarak şifalanmaya ihtiyacınız olan kavramları fark edebilirsiniz. Bilinç altınızdaki yüklerinizden arınacağınız bir süreç. Ailenizden güzel destekler alabilirsiniz. Ruhunuza iyi gelecek kavramlarla ilgilenmek, kendinizi iyi hissettirecek meditasyon vb. çalışmalar yapmak için güzel değerlendirebilirsiniz.Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

Sosyal hayatınız canlanıyor! Sevdiklerinizle daha çok bir arada zaman geçireceğiniz bir süreç yeni projeler, hedefler, umutlar, yeni çevreler ön plana çıkabilir. İşinizle ilgili ticari girişimler için destekleyici. Aşk hayatınızda güzel gelişmeler yaşanabilir. Romantik, keyifli günler geçirebilirsiniz.
İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Geleceğiniz ile ilgili önemli adımların atılacağı bir Yeni Ay. Büyük hedefler belirleyebilir, yeni kararlar alabilirsiniz. İş-kariyer konularında bulunduğunuz statüde değişim olabilir veya yeni bir iş imkânı karşınıza çıkabilir. Evlenmek, boşanmak, yer değişikliği gibi etkili temalar gündeminizde olabilir