SÖZ BÜYÜDÜR | Merkür Yengeç'te

Güncelleme tarihi: 27 Mar 2020

Herkese Merhaba,


Ramazan Bayramı'nızı kutluyorum. Bu yazımızda Merkür'ün burç değişiminin etkilerini anlatacağım. Başlığa "Söz Büyüdür" yazdım çünkü ağzımızdan çıkan ufacık bir kelime kocaman dağları devireceği gibi yine kocaman yangınları yakabilir yüreklerimizde...Merkür sözlerle ilgilidir... Fakat Merkür'ün bu transiti artık rasyonel aklımızın, mantığımızın değil, duygularımızın sözlere aktarılacağını ifade ediyor.


Duygularla konuşmak, duygularla anlaşmak... zor görünse de bu deneyimi 27 Haziran'a kadar yaşayacağız. Bu zamanı olumlu değerlendirmek bizlerin elinde...


Merkür; astrolojide iletişimi, konuşmayı, fikirlerimizi, kendimizi ifade etmeyi, her türlü yazılı sözlü anlaşmaları, takasları, ticareti, kısa seyahatleri, taşımacılığı gösteren bu temaları konu alan bir gezegendir.


Birini ikna etmek isterseniz onun düşüncelerine (rasyonel aklına ) hitap etmek yerine, duygularına ve sezgilerine hitap edebilirsiniz.


İlişkilerinizde daha çok maziyi arzulayan, geçmişi özleyen bir döngüye girebilirsiniz.Yaşamdan Örnek;


Yakın bir arkadaşım 2 gün önce ev anahtarını ofiste unuttu. Ofis ile ev arasındaki uzaklık yaklaşık 2 saat...

Evinde yalnız yaşıyor ve evinin tek yedek anahtarı eski sevgilisinde. Aklına onu aramak geliyor çünkü eski sevgilisi evine yakın yerde yaşıyor.

Unutulan bir anahtar sebebiyle yeniden buluşuyor ve maziyi tekrar yaşatıyorlar...

Arkadaşım ona bu iyiliği için teşekkür ediyor ve bir kahve içip birlikte vakit geçiriyorlar...


Merkür yengeç transiti bize böyle etkiler sunabilir. Yengeç; geçmişi, maziyi, yaşanmışlıkları, aileyi, değerleri, kökleri anlatır. Yemek yapmayı, misafir ağırlamayı, çocuk bakımını, anneliği, domestikliği, ev ile ilgilenmeyi, su alanlarını, denizleri, gölleri, nehirleri gösterir.


Merkür'ün bu temalara geçişi bu konularda iletişim içerisinde olacağımızı ya da seyahat halinde olacağımızı gösterecektir. Bu temalar üzerinden kendimizi ifade edeceğimizi, ilişkilerimizde yeniden karşılaşmaları, maziyi yaşamayı, geçmişe özlemi ortaya çıkaracağımızı sembolize edecektir.


Etkileri 27 Haziran'a kadar devam edecek. 27 Haziran 2019 saat gece 04.40 itibariyle Merkür, Aslan burcu transitine devam edecek.