Satürn RetroSevgili Arkadaşlarım,


Kısıtlayıcı, engelleyici, öğretici, disipline edici gezegenimiz Satürn bugün itibari ile 10 Ekim’ e kadar geri hareketine geçiyor. Haritalarımızda Kova Burcu’nun temsil ettiği evimiz hangisi ise o alanda bazı yavaşlamalar, engellerle karşılaşabiliriz.


Yaşamımıza dair almamız gereken sorumlulukları yeterince alıyor muyuz?

Disipline ihtiyacımız olan temalar neler?

Kendimizi gerek içsel gerek yaşam biçimi olarak özgürleştirebilecek kavramlar için hangi adımları atabiliyoruz?

İstikrar ve kalıcılık sağlamak istediğimiz konular neler?

Dostluklarımız, arkadaşlıklarımızı ilgilendiren konularda gözden geçirmeye ihtiyacımız olan durumlar neler?


Bu temalara yoğunlaşarak, omuzlarımızdaki yükleri, sorumlulukları nasıl hafifletebileceğimiz yönünde değerlendirmeler yapabiliriz. Özgürlük kavramının hayatımızda sıkışmışlığını bir nebze olsun rahatlatacak günler geçirmemize etki edebilir. İlerleyen günlerde Uranüs ile yapacağı gergin açı ile yeniden isyan, başkaldırı gibi kavramlar gözlemlenebilir.
  • Web sayfamıza abone olabilir yazılarımızdan ilk siz haberdar olabilirsiniz.

  • Günlük transit etkileşimleri ile ilgili yazılarımıza da Instagram sayfamızdan @kenanyasin ulaşabilirsiniz.


Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.
Koç Burçları ve Yükselen Koçlar

Sosyal çevre ve arkadaşlıklarımızı ilgilendiren konularda gözden geçirmemiz gereken durumlar olabilir. Bazı arkadaşlıklarımızı noktalamak isteyebiliriz. Çevremizde yenilenme ve değişimler yaşayabiliriz. Uzun süredir görüşmediğimiz eski arkadaşlıklar karşımıza çıkabilir. Hayallerimiz doğrultusunda ilerlemekte bazı engeller söz konusu olabilir ancak almamız gereken sorumlulukların daha iyi farkına vararak doğru adımları belirlemeye yönelebiliriz.


Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar

İş kariyer hayatımızla ilgili gözden geçirmemiz gereken durumlar olabilir. Bu alanda yavaşlamalar, engeller yaşayabiliriz. Eksik kaldığımız, ilerlemekte güçlük çektiğimiz durumları değerlendirerek almamız gereken sorumlulukları daha iyi fark edebiliriz. Eskiden ilgilendiğimiz bir iş, işle ilgili önemli görüşme yaptığımız bir kişi karşımıza yeniden çıkabilir. Gelecek planlamaları yapmak, önümüzdeki süreci ele almak ve bu noktada almamız gereken sorumlulukları belirlemek için olumlu değerlendirebiliriz.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler

Hayata bakış açımızı yeniden gözden geçireceğimiz, kurmak istediğimizde hangi sorumlulukları almaktan kaçındığımızı daha iyi fark edebiliriz. Yurtdışı, eğitim, hukuk ile ilgili geçmişe ait konular yeniden gündemimize gelebilir. Üzerinden geçmemiz gereken, düzenlemeye ihtiyaç olan durumlar söz konusu olabilir. Bu alanlarda yapacağımız yeni girişimlerde bazı engellerle karşılaşabiliriz.


Yengeç Burcu ve Yükselen Yengeçler

Finansal kaynaklarımız, borçlar, ödemeler, yatırımlarla ilgili yeni girişimler için pek uygun bir süreç olmayabilir. Bu alanlarda geçmişe ait bir konu yeniden gündemimize gelebilir, uğraşmamız gereken detaylar söz konusu olabilir. Elimize geçmesini beklediğimiz kaynaklarda gecikmeler olabilir. Başvurularımızda engeller karşımıza çıkabilir. Riskli yatırımlardan uzak durmak fayda sağlayabilir. Geleceğe dair daha sağlam ilerleyebilmemiz için nelere ihtiyacımız olduğunu belirlemek için bu süreci olumlu değerlendirebiliriz.