SATÜRN KOVA TRANSİTİ BURÇLARA ETKİSİ

Güncelleme tarihi: 30 Mar 2020


Satürn 22 Mart itibari ile Kova burcuna geçiş yapıyor. Daha önce Satürn 2,5 yıl boyunca Oğlak transitine devam etti. Bu süreçte hepimize engel ve zorluklarla nasıl başa çıkmamız gerektiğini öğretti.

Satürn’ü şöyle düşünün, yolda yürürken önünüze bir kaya parçası çıkıyor ve sizin yolunuzdan gitmenizi engelliyor. Siz, o kaya parçasını ittirmeye çalışıyorsunuz, bir türlü yerinden kımıldamıyor.


Merdiven koyup üzerinden geçmek istiyorsunuz, merdiveniniz kırılıyor. Dinamitle patlatmaya çalışıyorsunuz patlamıyor. Cirit ile üzerinden atlamaya çalışıyorsunuz, geçemiyorsunuz.

Ama tam 2,5 yıl bittikten sonra, o kaya parçası sizin önünüzden kalkıyor. Siz dümdüz yolunuza devam etmek durumunda kalıyorsunuz, fakat bu süreçte kol kası geliştirdiniz, merdiven nasıl çıkılacak öğrendiniz, dinamit nasıl patlatılır gördünüz, ciritle atlamayı öğrendiniz. Aslında, Satürn’ün bize yapmak istediği bu, yani önümüzdeki engeller için savaş ve mücadele vermemiz gerekiyor. Satürn kendisi başlı başına tekrar etmek demektir. Yani bir şeyleri tekrara düşürerek yapma enerjisi verir ve diğer yandan zaman algımızı gösterir.

Yaptığımız canlı yayınlarda, konuk olduğum TV programlarında hep şunu vurguluyorum. Bizler kullanım kılavuzunu biliyoruz ama kullandığımız cihazı tanımıyoruz. Şimdi size bir görselle bu durumu anlatmak istiyorum, çünkü kullandığımız cihazın ne olduğunu tanımalıyız. Nasıl bir evrenin içerisinde olduğumuzu görmeliyiz.

Bizler Güneş’in çocuklarıyız ve Güneş’in önünde, Güneş dâhil olmak üzere yedi tane gösterge var. Bunlar sırasıyla Merkür, Venüs, Dünya, Mars, Jüpiter, Satürn. Satürn’den sonraki gezegenler daha ağır ilerleyen gezegenler olduğu için onları jenerasyonel etkide inceliyoruz. Fakat Satürn’e kadar bütün gezegenler, bizim için evrenin bir sınırı olarak kabul ediliyor. İlk gök bilimciler gökyüzüne çıplak gözle baktıklarında, Satürn’ü bir sınır olarak gördüler.


Biz zamana hapis olmuş kullarız, biz zamana hapis olmuş insanlarız. Önemli olan kısım bizim için bu zamanı nasıl değerlendirmeyi başarabilmek. Satürn’ün engelleriyle Mars gezegenimizle savaşırız Mars’la Satürn’ü devirdikten sonra bu çabamızın ödülü olarak bizi Venüs’e ulaştırır. Yani zaman algısı, keyif ve hazlarımızla alakalıdır ya da engellerimiz bizi keyif ve hazlarımızla ulaştırır.

Yani engel olarak gördüğümüz şeyler aslında keyifsiz olduğumuzu düşündüklerimizdir. Eğer bir süreci, bir serüveni keyifli hale getirirseniz, o sizin için engel olmaktan çıkar. İşte bu bakış açısıyla baktığınız zaman, Satürn’ün bize yaşatacağı sıkıntı ve zorlukları engel olarak görmekten çıkarsınız. Bunlar iyi ki geliyor, çünkü ben gelişeceğim, çünkü ben bu alanda yeni emekler harcayacağım, yeni tohumlar ekeceğim ve bu tohumlar büyüyecek, fidanlara dönüşecek sonra ben onları besleyeceğim, büyüteceğim.

Bu 2 yıllık serüvende en sonunda bana meyve verecek ve o meyveleri yiyeceğim demektir Satürn. Bu şekilde bakalım Satürn’e. Satürn’ü sembol olarak da gördüğünüz gibi “S” şekildedir ve en sonu toprağın içine bağlıdır.


Yani toprağa tohumu ektiğinizi düşünün. Meyveyse Venüs’tür bildiğiniz gibi beş duyu organına hitap eden zevkleri, renkleri göster