Haritanızdaki Üç Gezegene Dikkat Edin!

Güncelleme tarihi: 31 Tem 2020

Mars, Satürn ve Venüs.
Sevgili Arkadaşlarım,Astrolojide kullandığımız gezegenlerden üç tanesine dikkat etmelisiniz. Mars, Satürn ve Venüs. Hayatınızı idame ettirmek istiyorsanız bu üç gezegenin sembolize ettiği konuları tek tek irdelemeli fakat sonrasında tüm bu konuların birbiri arasında bağıntıları olduğunun idrakinde incelemenizi devam ettirmelisiniz.


Hayattaki kısıtlılıklarımızı, engellerimizi, zorluklarımızı ve sınavlarımızı gösteren haritalarımızdaki Satürn’dür. Satürn’ün yerleşimi, açıları, burcu, evi size bu konuda yön gösterir.

Bu zorluklarla başa çıkmak için kullanacağımız eylemi, cesareti, riski ve girişimciliği ise Mars gezegenimiz gösterir. Haritalarımızdaki Mars gezegeninin yerleştiği burç, ev ve kurduğu açılar ise bu konuları nasıl ortaya çıkaracağımızı anlatır.


Eğer Satürn’ümüzün gösterdiği engelleri, sınırları aşar, sınavlarımızı verirsek bu durum bizi bolluk, bereket, haz, tutku ve sevgi, mutluluk enerjisine taşır. Bu durum da haritalarımızdaki Venüs gezegenimizin yerleştiği konumla açıklanır. Ödüllerimizin nerede olduğunu Venüs’ümüzün yerleştiği burç, ev ve kurduğu açılar ödül sistemimizi sembolize edecektir."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."
Şimdi bu sembolikleri bağlantılı şekilde kullanma becerisi geliştirelim.


Sondan başa doğru gidelim. Hepimiz mutlu olmak istiyoruz. Mutluluğu, hazzı, doyumu Venüs gösteriyor. Hepimiz güzel bir çocukluk geçirmek, maddi imkânlara sahip olmak, istediğimizi almak, dilediğimiz aşkı yaşamak, değer gördüğümüz bir ilişkinin içinde olmak istiyoruz.

Fakat hayat bu konulardaki bolluktan ibaret olsaydı ne olurdu? İstediğimiz her şeyi engelsiz başarabilseydik bu sefer robotlaşırdık. Hayattaki kural engelsiz mutluluğun olmayacağıdır. Eğer sizi durduran, kızdıran, üzen bir durum olmazsa başarmanın mutluluğunu elde edemezsiniz.


Evrende dualite prensibi varsa sizi mutsuz eden durumlar olmalı ki mutluluğun ne demek olduğunu kavrayın… Bunun için Satürn çalışır. Satürn bir duvar, bir engel çıkarır ortaya. Fakat Satürn’ün doğası dur demek değildir, aksine sizin durmayacağınızı bildiği için sizi kışkırtacaktır. Size bu engelleri verirken amacı sizi durdurmak değildir. Durduğunuz an bir engelle karşılaşamazsınız ki…


Siz ilerliyor, istiyor, emek sarf ediyor, koşuyorsanız başınızı duvara tosluyorsunuzdur. Yani durduğunuz yerde kalsanız o engelle karşılaşmazsınız bile. O zaman da devreye sizi bu eyleme sürükleyen Mars girecektir.


Mars, öfke, hiddet, azim, mücadele gücü, hırs, motivasyon ve aksiyonla ilgilidir.


Bir örnekle açıklayalım…


Affetmek.


Hemen affedebiliyor muyuz? O öyle yaptı. Bunu hiç hak etmedim. Kendini nasıl bu duruma getirebiliyor? Nasıl aldatabiliyor? Benim değerimi görmüyor mu?


Görüldüğü üzere hiçbir zaman hemen affedemeyiz. Hemen affedebileceğini söyleyen kişiler varsa maalesef kendinizi umut tacirlerine, falcılara vb. olaylara kaptırmış olursunuz.


Her şeyde ihtiyaç duyduğumuz gibi affetmek için de zamana ihtiyacımız var. Zaman Satürn’dür. Satürn’ün yolculuğu uzundur. 7 yıllık dönemeçlerle hayatlarımızı etkiler.


Fakat affetmek kabullenmek demek değildir. Kabule geçiş o konudaki pişmişliğin çözümüdür. O konuyla ilgili başa çıkabilecek güce ve seviyeye eriştiğin zaman durumu kabule geçebilirsin. Bu olmadan –mış gibi yaparak sanki kabul etmiş, affetmiş gibi görünürsün.

Affetmek zorunda değilsin. Karşındaki kişinin yaptıkları senin için doğru olmayabilir. Fakat kabullenmek zorundasın. Onu o şekliyle, o da öyle diyerek kabul etmelisin.

Bunun psikolojide aşamaları var.


Psikiyatrist Elizabeth Kubler Ross 1969 yılında yas süreci hakkında 5 aşamalı bir model geliştirmiştir. Modeli der ki… Yas sürecinin 5 aşaması vardır.

1inkar 2öfke 3pazarlık 4çaresizlik, depresyon 5sonra affetmek/ kabullenmek aşaması...