TERAZİ DOLUNAYI | 8 Nisan 2020

Güncelleme tarihi: 31 Tem 2020


8 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 05.34’de 18 derece Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşecek.

Bu dolunay, bizim hayatımızı özellikle ikili ilişkiler alanında çok fazla etkileyecek. En çok etkilenen burçlar Koç, Terazi, Oğlak ve Yengeç burçları olacak.


Onların hayatlarında, yarıda kalan tamamlanmayan her ne varsa bunların ortaya çıkması, doygunluğa erişmesi durumları gerçekleşecek. Kendimizi, karşı tarafın bakış açısıyla mı yoksa kendi görüşlerimizle mi ortaya koymamız gerektiği konusunda sınanacağız.


İyi ve kötü Polis rolü oynayacağız. İyi polis mi olmamız gerek, dengeli, adaletli, sisteme karşı dik duran bir polis rolünü mü oynamalıyız yoksa sistemi eleştiren onla mücadele eden, yoğun tedirginliklerimizi ortaya çıkartan bir modda mı olmalıyız, bunun kararı bizim elimizde olacak.


Haritada Neptün yine çok vurgulu olarak çalıştığı için, akıl karışıklıkları oldukça fazla olacak bu dolunayda da. Kendimizi biraz sıkıntıda hissedebiliriz. Fakat daha da hiddetlendirici bölüm ve sabit yıldızlarla gerçekleşecek.Özellikle Satürn Altair sabit yıldızı ile kavuşumuna devam ediyor ve Altair sabit yıldızı bize diyor ki bu yıldız hayatta ilerlemek için gereken gücü ya da cesareti simgeler anı yakalamak, hızlı hareket etmek demektir. Daha karanlık tarafı ise sinirli hareketlerle özensiz ve düşüncesizce davranmaya yol açabilir. Karanlık ve riskçilik ile ilişkilendirilir. Eril enerjiler taşır.

Bizde bu dönemde hayatımızda olup biten durumlara karşı tepkisiz kalmayarak daha sinirli ve agresif bir tutum sergileyebiliriz. Hızlıca bir şeylere davranmaya çalışabilir, fakat gerçekte bunun ne olduğunu bilmeden öfkemize yenilip hareketlerimizi olumsuz sonuçlar getirecek şekilde tamamlayabiliriz.


Bununla mücadele vermemiz gerekecek çünkü Satürn bu alanlarda bizi hiddetlendirmek için önümüzde engeller koyacak. Biliyorsunuz ki dolunayların süresi, diğer yeni Ay’a kadar yaklaşık 14 gündür. 23 Nisan’a yani Yeniay'a kadar ilişkilerle ilgili önümüzde sınanmalara devam edeceğiz.


Hak hukuk ve adalet sistemi ile ilgili daha fazla sınanacağız. Kendimizi dizginlemek ya da bir anda atılıp içimizdeki öfkeyi kusmak adına biraz daha dikkatli davranmamız gerekecek. Bunları giriş olarak söyleyebiliriz.

Ülke haritamıza baktığımız zaman Dolunay anındaki, Güneş’in direk ülkemizin Chiron’unun üstünde olduğu gözüküyor. Demek ki odak noktamız, daha çok yaraları sağaltmak yönü üzerine gelişecek.


Kendimizi daha çok, yaralandığımız alanlarda iyileştirmek için attığımız adımlarla karşılayacağız. Yani, özellikle ülke ve hükümet ve yöneticilerin, bazı durumları çözüme kavuşturabilmesi için, yaralı parmağı kesmesi gibi bir durumla karşılaşabiliriz.


Diğer yandan, Jüpiter ve Plüton kavuşumu, bizim adalet göstergemiz olan Merkür ve Satürn’le kare yani sert açı kuracak. Bu sert etkileşim, ekonomik düzende diğer komşularımızla olan ilişkilerimiz ya da diğer ülkelerle olan ilişkilerimiz arasında gergin bir hava yaratacak.


Daha sağlam, daha kalıcı ve daha ağır uygulamalar içerisine girebilmemizi gösterebilir. Çünkü şu döneme kadar belki corona salgını, belki farklı durumların tam net tespiti gerçekleşmiyor olabilirdi.


Neptün’ün de işin içinde olmasıyla, bazı gözden kaçırılmış durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Fakat bu Dolunay, bütün bu gözden kaçırdıklarımızı tekrar gün yüzüne çıkartacak ışığı taşıyacağı için, bu ışık daha çok yeni yaptırımlar ve uygulamalar üzerinde gerçekleşecek.


Özellikle, adaletle ilgili hukuki süreçlerle ilgili, yeni yaptırımlar görebilme potansiyelimiz çok yüksek. Diğer yandan, Güneş - Uranüs karşıtlığı başladı, fakat Dolunay’daki Güneş, Betelgeuse yıldızıyla birleştiği için, burada aslında iyicil etkiler var ve bedel ödemeden gelen, güzellikler ve karşılıklar var.

Özellikle Astro-kartografik incelememde, Ankara’ya göre çıkarttığım haritada, Dolunay hattının İzmir’in üzerinden geçtiğini gördüm. İzmir’le ilgili önemli haberler çıkabilir. Orayla ilgili önemli durumlar söz konusu olabilir. Bedel ödemeden gelen, bazı yardımlar ve hukuki süreçler için, İzmir’deki çalışan hükümete bağlı bakanlıklar, sağlık görevlileri bu konularda farklı etkilere yol açacak yeni gelişmeler önümüze çıkartabilirler.


Ege bölgesi, bu anlamda daha fazla ön plana çıkıyor. Öte yandan, Uranüs ve Satürn orta noktasının, ASC ile kavuştuğu alan ve Venüs, Güney Ay düğümüyle, ASC’nin yine kavuştuğu alan İzmir sınırlarından geçtiği için, bu an haritasındaki, incelememde şunları söyleyebilirim. Daha çok teknolojik anlamda bir şeylerin oradan ortaya çıkması söz konusu olabilir.


ARGE çalışmalarında bazı durumlar yakalanabilir ya da çok ütopik gelecek ama kütüğü İzmir olan bir bilim insanımız, bize hayırlara vesile olacak bir kapı açabilir. İzmir, Eskişehir, Giresun, Ordu ve Trabzon illerimiz de diğer illere göre daha fazla etki altında olacak.