UYKU PROBLEMİ ve ZİHİNSEL YORGUNLUĞU ATMAK için ASTROLOJİK TÜYOLAR

En son güncellendiği tarih: 31 Tem 2020

Sevgili arkadaşlarım,


Yaz aylarının boğucu sıcağı, ağır yemek yiyememe, tatil isteği duyan bedenlerimizi görev ve sorumluluklara boğduğumuz bu günlerde ihtiyaçlarımıza kulak vermeyi ihmal etmemeliyiz.


Astrolojinin rehberliğinden faydalanacağımız bu konuları bir dizi halinde yazacağım sizler için. Uyku problemlerimiz, beslenme rutinlerimiz ve içsel motivasyonumuzu güçlü tutmamız için astrolojiden faydalanacağız. Diğer yazılarımızı da burcunuza göre takip etmeyi ihmal etmeyin…

Bu yazımızda uyku problemlerine değineceğiz. Bildiğimiz gibi geçtiğimiz günlerde ard arda tutulmalar atlattık ve etkileri en başta bedenlerimize yansıdı.


Uykuya hasret zamanlar yaşıyor, çok uyuyor ama yine de dinlenemiyoruz. Belki yapmak istediğimiz birçok şey varken bunların neresinden başlayacağımızla ilgili yaşadığımız düşünsel problemler zihnimizin dinlenmesine engel oluyordur…


Uyku problemlerinin nedenlerini fiziki ve zihinsel olarak ikiye ayırmalıyız. Rahat bir uyku ve dinlenme için korunaklı bir alana ihtiyacımız vardır. Doğada kamp yaptığımızı düşünelim. Vahşi hayvan saldırılarından korunabileceğimiz, sivrisinek ısırıklarına çözüm bulabileceğimiz, bedenen kendimizi huzurlu ve güvende hissedebileceğimiz bir alana ihtiyaç duyarız. Bunlar fiziksel ihtiyaçlarımızdır.


Aynı bedenimizin fiziki ihtiyaçları gibi zihinsel ihtiyaçlarını da karşılamamız gerekir. Zihnimizin de korunaklı düşüncelere sahip olması, güvende ve bizi huzurlu hissettirecek hislerle düşüncelerimizi kontrol altına alabilmeliyiz ki sağlıklı bir uyku düzeni elde edebilelim.

Astroloji bu konuda bize zihinsel yorgunluklarımız ve düşüncelerimizi kontrol altına almamız konusunda destekleyici çözümler sunuyor.


Yükselen burcunuza göre balık burcu hangi evinize denk geliyorsa o ev alanında teslimiyet kurmayı başarmalı ve zihninizden geçen negatif düşünceleri kontrol altında tutmayı başarmalısınız.


Hepimize Şifa Olsun..."Siz de kendi haritanızdaki gezegen transit etkilerini detaylıca öğrenmek istiyorsanız danışmanlık için randevu kaydınızı +90 533 816 56 88 whatsapp danışmanlık hattımıza bir mesaj göndererek oluşturabilirsiniz."


Yükselen Koçlar

Problemlerin üstesinden gelebilmek için teslim olmayı öğrenmelisiniz. Olayları inada bindirmeyi, istediklerinizi elde edene kadar tüm odağınızı hedeflediğiniz alana doğru yönlendirmeyi iyi başaran bir burç doğasına sahipsiniz. Fakat çoğu durumda her şeyin vakti, size ulaşması için gereken süresi yani zamanı vardır.


Siz bu süreçte daha çok mücadele ederken, hedefinizin size gelmesi için zamanın tamamlanması gereklidir.


Eğer bu süreci akışa bırakmayı başaramadan geçirirseniz zihniniz bedeninize büyük bir yük teslim edecek demektir. Su uyur, düşman uyumaz tavrından az da olsa uzak durmayı başarmalı ve uyumayı deneyimlemelisiniz. Arkanızdan dönen işlere, gizli süreçlere karşı pek tabi temkinli olmalısınız fakat bu süreçte düşüncelerinizi ertelemeyi öğrenmelisiniz. “Şimdi uykuyu ve dinlenmeyi düşünmeliyim. Uyandıktan sonra önemli işlerimi düşünmeye devam edebilirim” demeyi başarmalısınız.


Bunun için basitçe vücudunuzu ayaklarınızdan başınıza kadar tek tek tüm bölgelerini düşünüp hissederek sayabilir ve hızlıca uykuya dalabilirsiniz. Şimdi ayak başparmağımı hissediyorum, şimdi dizlerimi hissediyorum, şimdi göbeğimi hissediyorum, şimdi burnumu… gibi bir minik egzersiz yapabilirsiniz.
Yükselen Boğalar

Güvenceler sizler için hem zihinsel hem de bedensel olarak önem arz eder. Düşünceleriniz, verilen sözlerin yerine getirilmesi, arkadaşlık ilişkilerinizin önemi olmazsa olmazlarınız haline gelmiştir. Sosyal ilişkilerinizle ilgili yaşadığınız sorun ve problemlerle başınız çoğu zaman derde girecektir.


Arkadaşlık ilişkilerinde aldanmaların, aldatılmaların olması büyük güven kaybı getirebilir. Bu süreçte huysuz bir bireye dönüşebilir, önyargılarla size haksızlık yapan kişi ya da kişiler ardından yaşadığınız düşünce süreçleri yaşamınızı çürütebilir.


Bu duruma izin vermemek sizin elinizdedir. Çözüm için teslimiyet kurmayı başarmalısınız. Umutlarınızı yüceltmeyi ve sevdiğiniz insanları, pozitif yüklü enerji yayan arkadaşlarınızı çevrenize toplamayı başardığınız an uyku düzensizliklerinizin önüne geçmeyi kolayca başarabilirsiniz.


Uykuya dalmadan evvel hedef ve hayallerinizi görselleştirmeye çalışabilirsiniz. Televizyon izlemek de iyi gelecektir. (Balık 11. Ev, televizyon) dinlendirici programları izleyerek mayışmak, biri konuşurken uykuya dalmanızı hızlandırabilir.Yükselen İkizler

Zodyak burçları arasından zihni en çok çalışan burç doğası size ait. Bu durumda öyle ki zihninizi sakinleştirmek diğer tüm burçlara göre sizler için zor olabilir. Hayatınızdaki otorite figürleriyle yaşayacağınız zorluklar sizi etki altında bırakır çoğu zaman. Babanız, devlet, patron, sistem ve otorite figürleriyle yanlış anlaşılmalar, bırakma ve terk etme korkularıyla yüzleşme durumları bilinçaltınızı çoğu durumda ağırlaştıracak, yoracaktır.


Zihninizi kontrol etmeyi başaramazsanız sinirsel gerginliklere ve yorgunluk nedeniyle agresif tutumlarla dengesiz bir ruh haline bürünmeniz kaçınılmaz sonuçlar doğurabilir.

Yapmamız gereken basitçe egzersizler uyku düzensizlikleriniz iyileştirecek. Yatak odanızda kırmızı ışıklar kullanmayı deneyin. Elinizden telefonları bırakmayı deneyin.


Elektronik aygıtlar bildiğiniz gibi vücudun uyku düzenini etkileyen melatonin hormonu salınımını engelliyorlar.


Basit yöntemler deneyerek hem elektronik aygıtlardan kopmamış hem de melatonin hormonu salınımıza engel olmadan düzenliliği sağlayabilirsiniz. Zihni susturamadığınız için zihni yönlendirecek yöntemler deneyebilirsiniz. Örneğin sesli kitaplar dinleyerek uyumayı tercih edebilir ve hızlıca uykuya dalabilirsiniz.
Yükselen Yengeçler

Zihinsel yönden karmaşık düşünceleriniz bedeninizi hassaslaştırabilir. Diğer burçlara göre akıl karışıklığı yaşama ihtimaliniz yüksektir. Burcunuzun yöneticisi Ay, sistemimizdeki en hızlı gösterge olduğu için hızlıca duygularınızın değişmesi, farklı alanlara adapte olma zorunluluğunuz ve her kesimden kişilerle empati kurma zorunluluğunuz çoğu durumda takatinizi zorlayacak, bedensel enerjinizi düşürecektir.


Düş kırıklıkları yaşama ihtimalinizin de yüksek olduğunu belirtmeliyiz. İlişki biçiminizde çok fazla sır saklama zorunluluğunuz da olabilir. Bu gibi durumlar sevdiğiniz insanlarla aranızın açılmasına, çoğu durumda onlar hakkında birçok fikir sahibi olduğunuzdan ötürü onlarla aynı duyguları yaşayamamanıza da vesile olacaktır.


Bu gibi durumlar teslimiyetinizi zorlaştıracak ve uyku düzensizliklerine, biyolojik ritm bozuklukluları yaşamanıza vesile olacaktır. Yapmanız gereken basit egzersizler çoğu zaman çözüm yolu oluşturabilir.


Örneğin; uykuya dalmadan evvel bir seyahat rehberi karıştırmanız, yatak odanızda bir dünya atlası bulundurmanız ve uykuya dalmadan evvel o atlasa bakıp hayaller kurmanız bir alternatif oluşturabilir. Ya da gezi, seyahat programları izlemeniz, vloglar izleyerek uykuya dalmanız da yaşamınızın kolaylaşmasına olanak tanır.
Yükselen Aslanlar

Borçlar, ödemeler, başkalarına ait sorumluluklarınız, sahip olduklarınızı kaybetme korkunuz, tırnaklarınızla kazıdığınız kariyerinizin yeterli değere ulaşmaması ve hayallerinizin belli şartlar oluşmadığı müddetçe gerçekleşmeyeceğini düşünmeniz nedeniyle yaşadığınız zihinsel gerginlik bedeninize hızlıca yayılabilir.


Al- ver dengesini iyi şekilde oturtmayı başarmalısınız. Ortak kaynaklar ve ortak kazanç kapılarını sağladığınız kişilerle aranızdaki maddi alışveriş haricinde, manevi alışverişleriniz nedeniyle de sorunlara daha hızlı çekiliyor olabilirsiniz.


Bazen kaybetmek de kazanmak için bir fırsat yaratabilir. Bazı durumlarda bırakmayı, kafaya takmamayı, çok fazla düşünmemeyi sağlamanız gerekir. Hayat size siz emek gösterdikçe sizden kaçırdığı fırsatlarla gülüyor olabilir.


Bu durumu değiştirmek için hep sahip olmak yerine, elde ettiklerinizi maddi- manevi teslim etmeye, kurban etmeye, bırakmaya alışmalısınız. Bu gibi durumlarla başa çıkamamak ise bedeninize zihninizin teslim ettiği ağır bir yük olarak karşımıza çıkacak.

Yapmanız gereken basit egzersizler bu gibi durumlarla mücadele etmek için hızlıca çözüm yolları bulmanıza olanak tanıyabilir.

Yükselen Başaklar

Başkalarının sizin hakkınızdaki görüşleri çoğu zaman yanıltıcı olabilir. Kendinizi ifade etmek konusunda ne kadar güçlü yeteneklerle donatılmışsanız bir o kadar da zorlukla mücadele edeceksiniz anlamını taşıyor burç doğanız. Yani kelimeleri kullanma kabiliyetiniz, ifade yetenekleriniz güçlü olmasına karşın yaşamınız boyunca karşılaşacağınız kişiler de tam zıt şekilde sizi anlamayan, onları aldattığınızı düşünen kişiler tarafından çevrelenecek.


Kişiliğinizi başkalarının dönüştürmesine ya da tasvir etmesine izin vermemelisiniz. Başkalarının sizin hakkınızdaki düşünceleri zihninizi fazlaca meşgul edebilir. Siz istemeseniz de bu yük bilinçaltınıza işlenecektir. Ayrıca ilişkilerinizde gerçekçi olmayan beklentiler içerisinde olan partnerlerle bir arada olma durumu zihninizi çoğu durumda zorlayacak.


Bu gibi durumlarda bilinçaltınızın ağırlaşması düşüncelerinizi yönetmeye çalışan siz başaklar için kaçınılmaz uyku problemleri yaratabilir. Yapacağınız basit egzersizler bu durumu aşmanıza olanak tanıyacaktır. Zihin kontrolü sağlamak için erteleme yapmayı öğrenmelisiniz. Ya da sizin yerinize bu durumları düşünecek arkadaşlar edinmeli, gece uyumadan evvel tüm derdinizi o arkadaşınıza anlatmalı ve çözümleri paylaşımlı bulacağınızın güvenini hissederek uykuya hızlıca dalmayı sağlayabilirsiniz.

Yükselen Teraziler

Sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz, sorumluluğunuz altındaki kişiler / işler hayatınızın tadını kaçırmakta birer üstat olarak konumlanmış olabilirler. Yalnız çalışmak sizin için iyi bir çözümken çoğu zaman başkalarıyla ortaklıklar kurmak, iletişime geçmeye zorunlu kalmak sizi çileden çıkarabilir.