Ay Tutulması...

En son güncellendiği tarih: May 26

Sevgili Arkadaşlarım,


26 Mayıs 2021 İstanbul koordinatlarına göre saat 14.13 itibariyle Yay Burcu’nda bir Kanlı Ay Tutulması yaşayacağız.

 • Etkisi min. 6 ay yani diğer Ay tutulmasına kadar devam edecek.

Süper Tam Kanlı Ay Tutulması 26 Mayıs 2021 – Amerika kıtası, Avusturalya, Endonezya, Japonya, Rusya’nın doğusu.

 • Tutulma sırasında Ay'ın tuttuğu kırmızımsı-turuncu ışıltı nedeniyle, tam ay tutulmalarına bazen Kanlı Aylar da denir.

 • Tutulma gününde Dolunay Dünya'ya en yakın olacak, bu yüzden gökyüzünde daha büyük görünebilir ve onu Kanlı Süper Ay tutulması haline getirebilir.

Tutulma en çok Yay, İkizler, Koç ve Terazi Burçlarını etkileyecek. Bu burçlarda gezegenlerimiz varsa o gezegen konuları üzerinden etkiler alacağız. Sevdiklerimizle iş birlikleri yapmak zorunda kalacağız. İnsanların bize olan güvenlerini ve saygıyı arttırmak için bu 6 ayı kullanacağız. Bunun için kararlar alabilir, eğitimlere başlayabilir, kendimizi uzun soluklu çalışmalarla yeni deneyimler elde ederken bulabiliriz.


Aslan, Kova, Boğa ve Akrep Burçları bu tutulmada pratik olmak için çaba gösterebilirler. Özellikle yeni girişimler, maddi konularda yeni yatırımlar, ev ya da araba alarak paramızı korumak için çaba gösterebiliriz. Hayatımızı özellikle maddi konularda hızlandıracak kararlar alarak geçirmeye niyetlenebiliriz.


Balık, Başak, Yengeç ve Oğlak Burçları içinse aşk konusu daha ağır basacak. İleriye yönelik attığımız adımların sadece kendi kararlarımızla olması için çaba göstereceğiz. Kimsenin buyruğu, emri altında kalmadan bir gelecek çizmek isteyebiliriz fakat bu tutulma bizi bu konularda özellikle hırslı ve bencil insanlar çevremizde varsa o kişiler nedeniyle yorabilir. Önümüzdeki 6 ayı iyi değerlendirmemiz gerekecek.


Bu tutulmada Yay burcunun ağırlığını hissedeceğiz. Seyahat etmek, yeni olanı deneyimlemek, akademik tahsil yapmak, tatil yapmak, özgürlük için savaşmak, doğru bildiklerimizi savunmak gibi konular önümüzdeki 6 ay boyunca ağırlık kazanıyor.

Tutulma, Güney Düğüm (GAD) tarafında gerçekleştiği için zorlu ve yorucu geçireceğiz. Alaşağı olma, gözden düşme, savunduğumuz fikirlerin ve düşüncelerin bizi mutlu etmemesi durumu ile karşılaşacağız.
 • Tutulmada, Mars Plüton karşıtlığı devrede olacak. Terör, savaş atmosferi, askeri çekişmeler yaşayabilmemiz olası.

Tutulma derecesine, Venüs (Başak) karesi 26 Temmuz 2021 itibari ile gerçekleşecek.

 • İlişkilerle ilgili karar, yaptırımlar, seçim aşamaları, ekonomik prosedürler, banka, kredi ve faizlerle ilgili yaptırımların görülebileceği zamanları tetikleyebilir.

Tutulma derecesine, Mars (Başak) karesi 7 Ağustos 2021 itibari ile gerçekleşecek.

 • Sağlık ve savunma sanayi ile ilgili yaptırımlar, iş ve işçi hakları, sendikalar, protestolar, işten çıkarılma yasa ve prosedürlerinin uygulanacağı zamanlar olabilir.

Tutulma derecesine, Satürn (Kova, Retro) karesi 6 Ekim 2021 haftası ile gerçekleşecek.

 • Devletlerle ilgili yaptırımlar, bina ve inşa süreçleri, kanun, kurum ve kurallarla ilgili prosedürlerin değişimi, yönetimle ilgili kararlarda yenilemeler (retro) gerçekleşebilir.
Tutulma 121 No’lu saros serisine ait.


16 May 2003 yılında aynı tutulma gerçekleşmiş.

 • 14 Temmuz 2003 ABD Hükümeti, üzerinde UFO teorileri de üretilmiş olan "51. Bölge’nin” varlığını kabul etti.

 • 07 Ekim 2003 Sinema oyuncusu Arnold Schwarzenegger, Kaliforniya valisi seçildi.

 • 20 Kasım 2003 El Kaide bağlantılı teröristler İstanbul Levent'teki HSBC Bankası genel müdürlüğü ve Beyoğlu’ndaki İngiliz Konsolosluğu'na bombalı saldırı düzenledi. 30 kişi ölü, 400'den fazla kişi yaralandı.


04 Mayıs 1985 yılında aynı tutulma gerçekleşmiş.

 • 04 Mayıs 1985 Paravan şirketler ve hayali ihracat yapılmıştır.

 • 27 Mayıs 1985 Papa Jean Paul suikastı davasında Mehmet Ali Ağca, "ben Hz. İsa'yım, Tanrı'nın oğluyum" dedi.

 • 29 Mayıs 1985 İstanbul Boğazı'nda ikinci boğaz köprüsünün (Fatih Sultan Mehmed) temeli atıldı.

 • 1 Eylül 1985 Amerikalı deniz bilimci Robert Ballard ve ekibi RMS Titanic’in enkazını Atlas Okyanusu’nun 4000 metre derinliğinde iki parça halinde buldu.

 • 14 Kasım 1985 Rahşan Ecevit tarafından Demokratik Sol Parti (DSP) kuruldu.


24 Nisan 1967

 • 15 Nisan 1967 New York ve San Francisco'da yaklaşık 200 bin kişi, Vietnam Savaşı'nı protesto etti.

 • 24 Haziran 1967 İstanbul'da üniversite öğrencileri, Amerika Birleşik Devletleri 6.Filosunun ziyaretini protesto etti.

 • 8 Ekim 1967 Che Guevara ve adamları Bolivya'da ölü ele geçirildi.

Tutulma enerjisi Anuradha Nakshatrası (Satürn) ile birleşiyor. (3.Pada: Venüs)


Bu nakshatra zorluklarla başa çıkabilme gücü ve mücadelesi verir. Belirli konulardaki yaptırımlara dayanıklılıkla ve metanetle ilgilidir. Diş ve diş eti rahatsızlıklarının görülebileceği, dişleri gıcırdatma, sıkma gibi problemlerle karşılaşabileceğimiz bir zamana gireceğiz.

Anuradha insanları bir araya getirebilme potansiyeli verir. Danışmanlıklar, arabuluculuklarla ilgili etkileri anlatır. Ama yöneticisi Satürn’dür yani dayanıklılık, metanet, kurum ve kuruluşlar, yaptırımlar gibi durumları önümüzdeki 6 ay boyunca üzerimizde hissedebiliriz.Anuradha’nın sembolü dişi geyiktir.

· Dişi geyik sembolü taşımak, kolyesini çizmek iyi gelecektir.

· Geçitleri kullanabilirsiniz. Kapılar, geçitler, taklar gibi etkiler de önemlidir.

· Önümüzdeki 6 aylık süreçte kapı gibi her gün geçtiğimiz alanları içimizden geldiği gibi süslemek ve niyetlenmek de aynı etkiyi yaratacaktır.
Ülke Haritamız üzerinde


Tutulma ülkemizin 6. Evinde gerçekleşiyor. An haritasında Mars’ın Plüton ile 2/8 aksında karşıtlığa ilerlediğini de görüyoruz.


Sağlık, iş ve işçi kurumları, sendikalar ön planda ve bu konularda maddi yaptırımlar, banka, kredi ve faizlerle ilgili kararlar, icra kurulları ile ilgili zorluk ve sorunlar ülkemizin minimum 6 aylık konuları arasında olacak demek.


12. evdeki İkizler yoğunluğu; özellikle yayıncılıkta özelleşme, televizyon kanallarının kapanması, el değiştirmesi ve özel yayıncılığın yükselmesi Exxen, Gain, Netflix gibi platformlarda yeni projeler görmek ve devlet tarafından yeni yaptırımlar ile karşılaşmak olası olacak.

Özellikle tarım ve çiftçilik konularında yenilikleri, teknolojinin tarım ve zirai işlerde yenilikçi anlayış ile uygulanmasını gözlemleyeceğiz. Fakat bu değişim kolay olmayacak. Çünkü şimdiden elektrikli araba kullanıcılarının yeniden benzinli araçlara geçişlerinde artışlar olmaya başladı bile…


İşsizlik sigortası, sosyal sigorta hizmetlerinde tamamlanmalar söz konusu olabilir. Ve salgının getirdiği yan sorunlarla ilgili mücadeleli bir yıl geçireceğiz.Yükselen Burcunuza göre okumalısınız. Bilmiyorsanız Güneş burcunuza göre okuyabilirsiniz.


Koç Burçları ve Yükselen Koçlar Hayatımızla ilgili önemli kararlar alacağımız uzun bir süreç bizleri bekliyor. Yaşamımıza dair gitmek istediğimi yönleri keşfedebileceğimiz, bakış açımızın değişebileceği bir süreç olabilir. Yeni, sil baştan bir düzen oluşturma yönünde adımlar atabiliriz. İlerlemek istediğimiz kavramlar için yatırımlara, yaptırım alanlarına girebiliriz. Eğitim, öğretim, yolculuk, seyahat, hukuksal konular ön planımızda olabilir. Hayatımızdan çıkarmamız gereken veya tamamlanması gereken konular olabilir. Alacağımız kararlarda yakın çevremizin desteğini hissedebileceğimiz gibi, yine yakınlarımızı da düşünerek bazı kararları alma gerekliliği bu tutulmadaki deneyim alanımız olabilir.

Boğa Burçları ve Yükselen Boğalar Maddi konular, finansal kaynaklarımız üzerinde yeni deneyim alanları yaşayabiliriz. Gelirlerimizi arttırabilme yönünde adımlar atmayı tercih ederken risk almamak önem taşıyabilir. Kredi, borç, ödeme vs. gibi kavramlarda karşımıza çıkabilecek sıkıntılar, kayıplar söz konusu olabilir. İkili ilişkiler, ortaklıkları ilgilendiren konularda kararlar verirken de temkinli ilerlemek bizlere fayda sağlayacaktır. Ortak gelir kaynakları, miras, hak hukuk alanlarında yeni yaptırımlar, değişimler gündemimize gelebilir. Kendimizden önce başkalarının önceliklerini değerlendirmek önem taşıyabilir. Yavaş ve sağlam ilerlemek kendimizi güvende hissetmemize vesile olabilir.


İkizler Burcu ve Yükselen İkizler İkili ilişkiler, evlilik, ortaklık gibi konularda fikir ayrılıkları yaşayabileceğimiz bir süreç olabilir. Karşımıza çıkacak kavramlarda, öncelikle kendimize sormamız gereken sorular olmalı.” Bu konu benim için önemli mi? Bu kişi, bu